Liga VTB: Enea Zastal BC Zielona Góra przegrał z Parmą

Koszykarze Enea Zastalu BC Zielona Góra przegrali w Permie z Parmą Parimatch 72:83 (11:22, 16:20, 20:27, 25:14) w swoim ósmym meczu Zjednoczonej Ligi VTB. Wicemistrz Polski wygrał do tej pory jedno spotkanie w tych rozgrywkach.

Koszykarze Enea Zastalu fatalnie rozpoczęli spotkanie, przegrywali 2:13, a po 10 minutach 11:22. W kolejnych kwartach gospodarze, którzy zagrali bez kadrowicza Marcela Ponitki, kontrolowali sytuację na parkiecie.

W Zastalu po raz kolejny najlepszymi byli Serbowie: środkowy Dragan Apic 22 pkt i sieem zbiórek oraz Nemanja Nenadic - 21 pkt i trzy asysty. Blisko double-double był David Brembly - 18 pkt i dziewięć zbiórek. Pozostali zawodnicy wicemistrza Polski nie dopasowali się do poziomu kolegów. Rosjanie wygrali walkę pod tablicami 41:33 i mieli o 10 asyst więcej niż Zastal (25:15).

Kolejne spotkanie w lidze VTB Zastal rozegra w sobotę w Saratowie z Awtodorem, gdzie występuje były koszykarz zielonogórzan Chorwat Zeljko Sakic. Awtodor jest współliderem tabeli, z Uniksem Kazań, a obydwa kluby mają bilans 6-1. Zastal (1-7) zajmuje 12. miejsce.

Jest to 13. sezon rozgrywek pod egidą VTB, mającej charakter ligi otwartej, w której zespoły z Rosji walczą o mistrzostwo kraju.

Parma-Parimatch Perm - Enea Zastal BC Zielona Góra 83:72 (22:11, 20:16, 27:20, 14:25)

Enea Zastal: Dragan Apic 22, Nemanja Nenadic 21, David Brembly 18, Tony Meier 9, Andy Mazurczak 2, Jarosław Zyskowski 0, Branden Frazier 0, Przemysław Żołnierewicz 0

Najwięcej dla Parmy: Adas Juskevicius 18, Mareks Mejeris 18, Artsiom Paraczuski 16, Jeremiah Hill 14