Liga Mistrzów: Kylian Mbappe i Leo Messi podzielili się bramkami. PSG rozbiło Club Brugge

PSG pokonało Club Brugge 4:1 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po dwa gole dla paryżan strzelili Kylian Mbappe i Leo Messi. Jeszcze przed 6. kolejką pewne było, że ekipa Mauricio Pochettino zajmie drugie miejsce w tabeli.

Paryżanie jeszcze przed rozpoczęciem szóstej serii gier byli pewni drugiego miejsca w tabeli. Z kolei Club Brugge walczyło o trzecią lokatę i awans do 1/16 finału Ligi Europy. Warunkiem było osiągnięcie lepszego wyniku niż w tym samym czasie RB Lipsk w starciu z Manchesterem City.

Choć PSG nie musiało wygrać za wszelką cenę, to pokazało swoją moc. Jeszcze w pierwszej połowie strzeliło trzy gole, a łupem podzielili się Kylian Mbappe (dwa trafienia) oraz Leo Messi. Po przerwie Belgowie zagrali lepiej, czego efektem była bramka Matsa Ritsa, jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Mauricio Pochettino. Swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Messi.

PSG wygrało 4:1 i zakończyło rywalizację w grupie A na drugim miejscu z dorobkiem 11 punktów. Club Brugge na wiosnę w Europie. Cztery punkty okazały się niewystarczające. W Lidze Europy zagra więc RB Lipsk, który ograł Manchester City 2:1.

PSG - Club Brugge 4:1 (3:0)

Bramki: Mbappe 2, 7, Messi 38, 76 (rz.k.) - Rits 68.

PSG: Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Diallo, Mendes (49 Kehrer) - Wijnaldum, Verratti, Gueye (71 Paredes) - Messi, Mbappe, di Maria (71 Herrera).

Club Brugge: Mignolet - Hendry, Nsoki, Ricca - Mata, Vanaken, Balanta (69 Mbamba), Rits (69 Vormer), Sandra (56 Van der Brempt) - Lang, De Ketelaere.

Żółte kartki: Kehrer, Mbappe - Lang.