Liga Mistrzów: Real Madryt pokonał Inter Mediolan i zapewnił sobie wygraną w grupie

Real Madryt pokonał 2:0 Inter Mediolan. Gole dla "Los Blancos" zdobyli Toni Kroos i Marco Asensio. Podopieczni Carlo Ancelottiego zapewnili sobie wygraną w grupie D Ligi Mistrzów. "Nerazzurri" ukończyli rywalizację na drugiej lokacie.

"Królewscy" wyszli na prowadzenie w 17. minucie gry. Precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Kroos. Niemiec uderzył po dalszym słupki. Samir Handanović wyciągnął się jak struna, lecz nie sięgnął piłki. Inter próbował wyrównać, lecz żaden z ataków nie przyniósł pożądanego efektu.

W końcówce pierwszej połowie bliscy podwyższenia prowadzenia byli piłkarze z Madrytu. Strzelał Rodrygo, lecz piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. Do przerwy Real utrzymał jednobramkową przewagę.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się sytuacja z 64. minuty gry. Wówczas Nicolo Barella uderzył Edera Militao. Za niesportowe zachowanie reprezentant Włoch obejrzał czerwoną kartkę i zakończył udział w meczu.

Grający w przewadze Real podwyższył prowadzenie w 79. minucie gry. Kapitalny strzał zza pola karnego oddał Asensio. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka bramki, po czym wylądowała w siatce. Do końca meczu niewiele się zmieniło. "Królewscy" wygrali i zapewnili sobie zwycięstwo w grupie D. Inter ukończył zmagania na drugiej lokacie. Trzecie miejsce zapewnił sobie Sheriff Tiraspol, który wiosną zagra w Lidze Europy.

Real Madryt - Inter Mediolan 2:0 (1:0)

Bramki: Toni Kroos 17, Marco Asensio 79