Pekin 2022: Kjetil Jansrud nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich

Kjetil Jansrud

Pięciokrotny medalista olimpijski w narciarstwie alpejskim Kjetil Jansrud z powodu kontuzji, jakiej doznał 3 grudnia w zawodach Pucharu Świata w Beaver Creek, straci cały sezon, w tym igrzyska w Pekinie - potwierdziła w środę oficjalnie norweska federacja.

36-letni alpejczyk w wyniku groźnego upadku na trasie supergiganta w Beaver Creek uszkodził więzadło wewnętrzne w kolanie i będzie pauzował od sześciu do dziewięciu miesięcy, a w najbliższych dniach zawodnik przejdzie operację.

- Sezon dla mnie się skończył, ale zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby wrócić na stok - zacytowano w komunikacie Jansrud.

Wcześniej pojawiały się głosy, że jeśli kontuzja okaże się poważna, może to oznaczać zakończenie kariery utytułowanego narciarza ze Stavanger, który przed miesiącem sam zapowiadał, że to może być jego ostatni sezon.

Jansrud ma w dorobku pięć medali olimpijskich, w tym złoto w supergigancie z Soczi (2014). Dwa lata temu w Aare został mistrzem świata w zjeździe, a łącznie wywalczył trzy medale imprez tej rangi.

W zawodach PŚ 55 razy stanął na podium, w tym odniósł 23 zwycięstwa, wszystkie w konkurencjach szybkościowych, w których się specjalizuje.