Media w Hiszpanii: Nowy trener nie odmienił Barcelony

Piłka nożna
Media w Hiszpanii: Nowy trener nie odmienił Barcelony
fot. PAP
Xavi

Hiszpańskie media surowo oceniają środową porażkę zespołu FC Barcelona z Bayernem Monachium (0:3) i jego odpadnięcie z rozgrywek Ligi Mistrzów. Wskazują, że po miesiącu od zatrudnienia nowego trenera jego praca nie przynosi efektów.

Sportowy dziennik “AS” zaznacza w czwartkowym wydaniu, że kryzys zespołu ze stolicy Katalonii jest tak głęboki, że przybycie Xaviego Hernandeza nie mogło wraz z jego pojawieniem się "w cudowny sposób" odmienić drużyny.

 

“Nadszedł właśnie czas na porządki” - twierdzi wydawana w Madrycie gazeta, zaznaczając, że zmiany w zespole muszą być gruntowne.

 

Zarówno “AS”, jak i inne hiszpańskie gazety doraźnie stawiają wyeliminowanej po fazie grupowej ekipie Barcy nowy cel: wygranie tegorocznych rozgrywek Ligi Europy. Podkreślają jednak, że wyczyn ten nie będzie łatwy.

 

Dziennik “Marca” zauważa, że FC Barcelona od dłuższego już czasu dawała sygnały wysokiej obniżki formy. Wskazuje, że bezbramkowy remis w listopadowym spotkaniu na Camp Nou z Benficą Lizbona i środowa porażka z Bayernem to tylko ostatnie wydarzenia w trwającym w ostatnich latach upadku Barcy.

 

Stołeczna gazeta przypomina paryską porażkę z PSG 0:4 z 2017 roku wskazując, że już wtedy wystąpiły pierwsze sygnały nadchodzącego kryzysu w FC Barcelona. Zaznacza, że obecnie jest on bardzo głęboki.

 

Tymczasem wydawany w Katalonii dziennik “Mundo Deportivo” wskazuje, że w środowym spotkaniu w Monachium podopieczni Xaviego nie tylko stracili trzy bramki nie zdobywając żadnej, ale biegali mniej i podawali rzadziej niż gracze Bayernu.

 

Gazeta wskazuje, że kryzys w FC Barcelona może być jednym z przejawów słabnięcia poziomu ligi hiszpańskiej. Przypomina, że środowy wieczór przyniósł też zaskakujące odpadnięcie już po fazie grupowej rozgrywek LM utytułowanego zespołu Sevilla FC.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie