PKO Ekstraklasa: PGE Stal pokonała Bruk-Bet Termalikę. Strączek obronił dwa rzuty karne

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec w piatkowym spotkaniu ekstraklasy na swoim stadionie pokonali Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 1:0. "Słonie", które w tym spotkaniu nie wykorzystały dwóch rzutów karnych, w tym sezonie nie wygrały na wyjeździe ani razu.

Dwukrotni mistrzowie Polski (1973, 1976) objęli prowadzenie w 21. minucie. Z głębi pola Koki Hinokio świetnie zagrał do Fabiana Piaseckiego. Napastnik Stali znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem z Niecieczy i potrafił go pokonać.

Pięć minut później Piasecki był bliski zdobycia drugiego gola w tym meczu. Jednak tym razem jego strzał obronił Tomasz Loska.

W 37. min w polu karnym Stali Krystian Getinger odbił piłkę na poprzeczkę. Po weryfikacji akcji przy pomocy systemu VAR okazało się, że uczynił to ręką. Ujrzał czerwoną kartkę, zaś Bruk-Bet otrzymał szansę zdobycia gola z "jedenastki". Jednak mielecki golkiper Rafał Strączek obronił strzał Piotra Wlazły.

Siedem minut po przerwie Bożidar Czorbadżijski sfaulował w polu karnym Marcina Wasielewskiego i drużyna z Niecieczy ponownie wykonywała rzut karny. Tym razem Strączek odbił piłkę na róg po strzale Murisa Mesanovica.

Bruk-Bet, grając z przewagą jednego zawodnika, miał optyczną przewagę, ale niewiele z tego wynikało. Nie potrafił w piątek zdobyć nawet jednego punktu.

PGE FKS Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Fabian Piasecki (21).

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Żyro, Rafał Strączek. Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Michal Hubinek, Mateusz Grzybek. Czerwona kartka - PGE FKS Stal Mielec: Krystian Getinger (39-za zagranie ręką).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

W 41. min. Rafał Strączek obronił rzut karny dla Bruk-Betu Termaliki, który wykonywał Piotr Wlazło. W 53. min. rzutu karnego dla zespołu z Niecieczy nie wykorzystał Muris Mesanovic.

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Krystian Getinger, Marcin Flis, Mateusz Matras, Bożidar Czorbadżijski, Mateusz Żyro - Grzegorz Tomasiewicz, Koki Hinokio (69. Maciej Urbańczyk), Mateusz Mak (59. Albin Granlund), Maksymilian Sitek (87. Adrian Szczutowski) - Fabian Piasecki (87. Jonathan de Amo).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska - Filip Modelski, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew - Mateusz Grzybek (75. Martin Zeman), Michal Hubinek (65. Roman Gergel), Piotr Wlazło, Marcin Wasielewski - Muris Mesanovic, Kacper Śpiewak, Samuel Stefanik (87. Sebastian Bonecki).