La Liga: Real najlepszy w Madrycie! "Królewscy" zwyciężyli w derbach

Real Madryt wygrał derby Madrytu

Po zaciętych derbach Madrytu Real pokonał na własnym boisku Atletico 2:0. Dwie asysty zanotował Vinicius Junior. Bramki zdobyli Karim Benzema oraz Marco Asensio.

Oba zespoły już od pierwszego gwizdka ruszyły do ataku. Najlepiej świadczyć o tym może fakt, że pierwszego faulu sędzia dopatrzył się już w szóstej sekundzie. Angel Correa próbował odebrać piłkę zawodnikowi ekipy "Los Blancos", ale dopuścił się przy tym nieprzepisowego zagrania.

Real otworzył wynik spotkania w 16. minucie. "Królewscy" przejęli piłkę na własnej połowie. Następnie wymienili kilka celnych podań. Vinicius Junior otrzymał futbolówkę na prawym skrzydle, a następnie dośrodkował do Benzemy. Francuz złożył się do strzału i mocnym uderzeniem z woleja wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy szansę na wyrównanie miał Antoine Griezmann. Po faulu Luki Modricia sędzia podyktował rzut wolny dla gości. Do stałego fragmentu gry podszedł francuski napastnik. Były piłkarz FC Barcelona spróbował zaskoczyć Thibaut Courtois strzałem na dalszy słupek. Bramkarz Realu popisał się jednak bardzo dobrą interwencją i odbił piłkę.

Po przerwie kolejną bramkę zdobyli gospodarze. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marco Asensio. Hiszpan otrzymał podanie przed polem karnym rywali. 25-latek zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Futbolówka ominęła Jana Oblaka i zatrzepotała w siatce Atletico. Drugą asystą w tym spotkaniu popisał się Vinicius.

Diego Simeone, by ratować wynik spotkania, postanowił przeprowadzić kilka zmian. Na murawie pojawił się Luis Suarez. Po tym Atletico coraz częściej gościło pod polem karnym przeciwników. Ekipa "Królewskich" nie miała jednak zamiaru łatwo oddać wypracowanego prowadzenia.

Mimo wielu prób gości nie udało im się zdobyć bramki kontaktowej. Real wygrał derby Madrytu 2:0.

Real Madryt - Atletico Madryt 2:0 (1:0)
Bramki: Karim Benzema 16, Marco Asensio 57