PlusLiga: Przełamanie! Historyczne zwycięstwo Asseco Resovii

Asseco Resovia przerwała złą passę.

MKS Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Asseco Resovią 0:3 w meczu 11. kolejki PlusLigi. Siatkarze z Rzeszowa - po serii ligowych porażek - zagrali z wielką determinacją i przerwali złą passę. Odnieśli też historyczne, pierwsze zwycięstwo nad ekipą z Suwałk w ekstraklasie.

Premierowa odsłona miała początkowo wyrównany przebieg. Wynik oscylował wokół remisu, a momentami przewagę uzyskiwali siatkarze z Suwałk (9:7, 16:14). Kluczowe dla losów tej partii okazały się zagrywki rzeszowian. Asami serwisowymi popisali się Fabian Drzyzga (16:16), Jakub Kochanowski (18:20) oraz Maciej Muzaj (19:23, 19:24). Gospodarze odpowiedzieli jeszcze efektownym gwoździem Andreasa Takvama, ale skuteczny atak Muzaja zakończył seta (21:25).

Druga odsłona od początku toczyła się przy wyraźnej przewadze siatkarzy Asseco Resovii (1:5). Rzeszowianie nadal dobrze prezentowali się w polu zagrywki, a rywale na przestrzeni seta nie byli w stanie poważnie im zagrozić (5:10, 13:20). Klemen Cebulj skutecznym atakiem ustalił wynik tej części meczu na 18:25.

Na początku trzeciego seta znów oglądaliśmy wyrównaną walkę. Tak było do stanu 12:12, bo później znów do głosu doszli siatkarze Asseco Resovii. Dwa błędy gospodarzy, później skuteczny atak Muzaja i zrobiło się 12:16. Tej przewagi przyjezdni już nie wypuścili z rąk. W końcówce kontrolowali sytuację. Cebulj skutecznym atakiem z drugiej linii wywalczył piłkę meczową (20:24), a Muzaj wywalczył brakujący punkt (22:25).

Skrót meczu Ślepsk – Resovia:

Najwięcej punktów: Paweł Halaba (13), Bartłomiej Bołądź (12) – Ślepsk; Klemen Cebulj (16), Maciej Muzaj (14) – Resovia. W statystykach warto zwrócić uwagę na dominację rzeszowian w polu zagrywki (2–9). MVP: Klemen Cebulj (12/24 = 50% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe + 2 bloki).

Asseco Resovia przełamała się po serii porażek – 2:3 z PGE Skrą, 1:3 z LUK i 0:3 z Treflem. Wygrała piąty z jedenastu meczów i ma 16 punktów na koncie. Rzeszowianie odnieśli też historyczne zwycięstwo. Dotychczas nie byli w stanie pokonać ekipy z Suwałk, którą prowadzi słynny z pracy w Asseco Resovii trener Andrzej Kowal. W dwóch ostatnich sezonach wszystkie cztery mecze przegrali po 1:3. Teraz wygrali po raz pierwszy w historii rywalizacji obu ekip w PlusLidze. Ślepsk ma bilans meczów 2–9 i przegrał piąte spotkanie z rzędu.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia 0:3 (21:25, 18:25, 22:25)

Ślepsk: Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź, Paweł Halaba, Andreas Takvam, Josua Tuaniga, Adrian Buchowski – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Piotr Łukasik, Kevin Klinkenberg, Paweł Filipowicz (libero), Mateusz Laskowski, Łukasz Makowski, Kevin Klinkenberg, Łukasz Rudzewicz, Przemysław Smoliński. Trener: Andrzej Kowal.
Resovia: Sam Deroo, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Cebulj, Fabian Drzyzga, Jan Kozamernik – Paweł Zatorski (libero) oraz Bartłomiej Krulicki, Jakub Bucki. Trener: Alberto Giuliani.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 11. kolejki PlusLigi:

2021-12-10: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:23, 25:20, 25:16)
2021-12-11: Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (28:30, 18:25, 17:25)
2021-12-11: Cerrad Enea Czarni Radom – Stal Nysa 3:1 (25:18, 21:25, 25:23, 25:21)
2021-12-12: GKS Katowice – Projekt Warszawa 2:3 (25:21, 22:25, 25:20, 18:25, 9:15)
2021-12-12: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia 0:3 (21:25, 18:25, 22:25)
2021-12-12: Trefl Gdańsk – LUK Lublin (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-12-13: Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).