PŚ w Klingenthal: Ryoyu Kobayashi zwycięzcą. Piotr Żyła jako jedyny Polak z punktami

Ryoyu Kobayashi wygrał drugi konkurs Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Japończyk wyprzedził Daniela Andre Tandego i Mariusa Lindvika. Jedynym Polakiem, który wystąpił w drugiej serii, był Piotr Żyła. 34-latek ukończył zmagania na 14. miejscu.

25-latek prowadził już po pierwszej serii. W drugiej serii skoczył 139 metrów i zwyciężył z przewagą 2,6 punktu nad Tande. Norweg był autorem najdłuższego skoku w konkursie - 141,5 metra. Podium uzupełnił Lindvik.

Niedzielny konkurs był nieudany dla reprezentantów Polski. Paweł Wąsek oddał skok, za który otrzymał notę dającą mu awans do serii finałowej. Niestety, 22-latek został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Awansu do drugiej serii nie uzyskał również Aleksander Zniszczoł (42. lokata).

Jedynym Polakiem, który oddał w niedzielnym konkursie dwa skoki był Piotr Żyła. Mistrz świata z Oberstdorfu zajął 14. lokatę. Przypomnijmy, że w zawodach nie wziął udziału Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski zachorował na zapalenie zatok i wycofał się ze zmagań.

Kolejne konkursy PŚ odbędą się w najbliższy weekend w szwajcarskim Engelbergu.