Wisła Płock ograła Legię Warszawa. Mistrz Polski ostatni w tabeli

Legia znowu przegrała.

Wisła Płock pokonała Legię Warszawa w niedzielnym meczu PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze triumfowali 1:0 po golu Mateusza Szwocha, byłego piłkarza Legii.

Od pierwszego gwizdka widać było, że obie drużyny są bardzo zdeterminowane i zmotywowane, by wygrać. Akcje przenosiły się z jednej połowy na drugą, widać było walkę na polu karnym, ale żadna z ekip nie zagroziła bramce rywali.

Dobrą sytuację stworzyli sobie płocczanie w 18. minucie. Łukasz Sekulski zabrał piłkę rywalom, uwolnił się biegnąc w kierunku bramki, ostatecznie jednak nie oddał groźnego strzału. W 21. min po wykonaniu rzutu wolnego problemy z wybiciem piłki miał Krzysztof Kamiński.

Bardzo ciekawy przebieg miała 24. min spotkania. Najpierw Josue sprawił dużo kłopotów Kamińskiemu, a w odpowiedzi blisko gola był Rafał Wolski, którego strzał wybił z linii bramkowej jeden z obrońców Legii.

Najlepszą bramkową sytuację legioniści mieli w 34. min, gdy z najbliższej odległości strzelał Mahir Emerli, ale piłkę jakimś cudem wybił Kamiński, a Piotr Tomasik dopilnował, by wyszła poza boisko.

W 37. min w akcji Legii Rafael Lopes podał piłkę do kolegi z boiska tak niefortunnie, że trafiła prosto pod nogi Damiana Rasaka, który podprowadził ją bliżej bramki, a w ostatniej chwili podał do nadbiegającego Mateusza Szwocha. Ten strzelił celnie w długi róg.

W pierwszej akcji po przerwie płocczanie wywalczyli rzut rożny. Pokonać Artura Boruca próbował Szwoch, ale strzelił za wysoko. W 48. min przed niesamowitą szansą stanął Sekulski, który otrzymał podanie od Jorginho, ale po raz kolejny źle trafił w piłkę, choć miał otwartą drogę do bramki.

Znakomite wejście na zmianę mógł zaliczyć Szymon Włodarczyk, który w 60. min dostał piłkę metr od pustej bramki, bo Kamiński się nią minął, ale nie trafił w futbolówkę.

Do końca spotkania obie drużyny próbowały zmienić wynik, ale żadnej się to nie udało. Twierdza Płock nie została zdobyta w dziewiątym kolejnym meczu. Nafciarze wygrali tu siedem razy i dwukrotnie zremisowali.

Wisła Płock - Legia Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka: Szwoch 36

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski, Piotr Tomasik, Kristian Vallo - Damian Rasak, Mateusz Szwoch, Rafał Wolski (68. Damian Warchoł), Fryderyk Gerbowski (92. Radosław Cielemęcki), Jorginho (68. Filip Lesniak) - Łukasz Sekulski (73. Patryk Tuszyński).

Legia Warszawa: Artur Boruc - Mattias Johansson, Mateusz Hołownia, Maik Nawrocki, Yuri Ribeiro - Mahir Emreli (73. Kacper Skibicki), Josue, Rafael Lopes (60. Szymon Włodarczyk), Bartosz Slisz (60. Andre Martins), Ernest Muci (46. Luquinhas ) - Tomas Pekhart.

Żółte kartki: Mateusz Szwoch, Rafał Wolski, Krzysztof Kamiński - Mattias Johansson, Bartosz Slisz, Tomas Pekhart, Mateusz Hołownia.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 3000.