Legia wydała oświadczenie ws. pobicia piłkarzy

Piłka nożna
Legia wydała oświadczenie ws. pobicia piłkarzy
fot. PAP
Legia Warszawa prowadzi rozmowy z piłkarzami w sprawie dalszych formalnych kroków.

Kilkanaście godzin po medialnych doniesieniach o pobiciu piłkarzy Legii Warszawa, klub wydał specjalne oświadczenie. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że do autokaru weszła „grupa agresywnie zachowujących się osób”. Mistrzowie Polski prowadzą również rozmowy z piłkarzami w sprawie dalszych formalnych kroków.

Po przegranym meczu z Wisłą Płock 0:1 Legioniści wracali do środka treningowego autokarem. Według doniesień Interii grupa agresywnych kibiców drużyny zatrzymała pojazd i weszła do środka. W szarpaninie miało ucierpieć kilku zawodników mistrzów Polskich. Poważniejsze ślady pobicia odnieśli Mahir Emreli oraz Luquinhas.

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarze Legii pobici przez kibiców? Policja wydała oświadczenie

Poniżej treść klubowego oświadczenia:

„Legia Warszawa informuje, że w drodze powrotnej po przegranym meczu 18. kolejki Ekstraklasy, doszło do incydentu z udziałem agresywnie zachowującej się grupy osób. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i podjętymi środkami ostrożności, autokar z piłkarzami wracał do ośrodka treningowego w eskorcie policji. Mimo tych zabezpieczeń doszło do chwilowego zatrzymania pojazdu, a następnie wejścia kilku osób do autokaru i przejawów agresji wobec piłkarzy. W wyniku interwencji policji grupa została niezwłocznie rozgoniona. Szczegóły zajścia weryfikowane są od wczoraj z policją, która wydała oficjalny komunikat w sprawie. Klub traktuje incydent z najwyższą powagą i dąży do jego pełnego wyjaśnienia. Jednocześnie z całą mocą potępiamy wszelkie formy agresji, na którą nie może być miejsca w sporcie niezależnie od poziomu emocji. Podkreślamy, że uważamy takie działania za nieakceptowalne i szkodliwe. Współpracujemy z policją w celu wyjaśnienia okoliczności tego zajścia i podjęcia kolejnych niezbędnych działań.

Obecnie prowadzimy rozmowy z piłkarzami, po których wspólnie podejmiemy decyzje w kwestii dalszych formalnych kroków. Podjęliśmy także natychmiastowe decyzje mające na celu dodatkowe zwiększenie środków bezpieczeństwa w ramach i wokół klubowych obiektów. Naszym priorytetem jest pełne wyjaśnienie sprawy i zapewnienie wsparcia oraz poczucia bezpieczeństwa wszystkim zawodnikom i pracownikom Klubu.”

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie