NHL: Andre Burakovsky strzelił trzy gole w 12 minut

Urodzony w Austrii reprezentant Szwecji Andre Burakovsky zdobył trzy gole, a Colorado Avalanche pokonali Florida Panthers 3:2.

Urodzony w Austrii reprezentant Szwecji Andre Burakovsky zdobył trzy gole, a Colorado Avalanche pokonali Florida Panthers 3:2 w niedzielnym meczu hokejowej ligi NHL.

Burakovsky wpisał się na listę strzelców w 40., 43. i 52. minucie. To jego pierwszy hat-trick w karierze.

Przy każdej jego bramce asystował Mikko Rantanen.

Zespół Avalanche zagrał bez kontuzjowanego kapitana Gabriela Landeskoga. W drugiej tercji lodowisko na noszach opuścił Jacob MacDonald, bardzo ostro zaatakowany przez Ryana Lomberga. Sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie. Później sztab medyczny poinformował, że poszkodowany został w hali i czuje się lepiej.

W spotkaniu Vegas Golden Knights - Minnesota Wild (6:4) aż cztery asysty w zespole zwycięzców zanotował Chandler Stephenson.

Anaheim Ducks wygrali na wyjeździe z St. Louis Blues 3:2 po dogrywce, a bramki numer dwa i trzy strzelił Troy Terry.