Oficjalnie: Aleksandar Vuković ponownie trenerem Legii Warszawa

Piłka nożna
Oficjalnie: Aleksandar Vuković ponownie trenerem Legii Warszawa
Fot. CyfraSport
Aleksandar Vuković ponownie trenerem Legii Warszawa

Legia Warszawa oficjalnie potwierdziła, że Aleksandar Vuković ponownie poprowadzi zespół mistrza Polski. Serb zastąpi na stanowisku pierwszego trenera Marka Gołębiewskiego, który podał się do dymisji w niedzielę po przegranym ligowym meczu z Wisłą Płock.

- Podjąłem decyzję, że w obecnej, trudnej dla nas wszystkich sytuacji, najlepszą możliwością będzie powierzenie drużyny Aleksandarowi Vukoviciowi, który dobrze zna zawodników i sposób funkcjonowania klubu. Jutro poinformujemy o kolejnych zmianach, które zajdą w sztabie szkoleniowym do końca sezonu – powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski cytowany przez oficjalną stronę klubu. 

 

 

 

Serb występował w barwach Legii jako piłkarz w latach 2001-2004 i 2005-2008. Po zakończeniu kariery od 2015 roku związany był ze stołecznym klubem jako szkoleniowiec grup młodzieżowych i asystent pierwszego trenera. Kilkukrotnie obejmował też drużynę jako trener tymczasowy. Na stałe opiekunem pierwszego zespołu został w kwietniu 2019 roku. 

 

W sezonie 2019/2020 "Vuko" wywalczył z Legią mistrzostwo Polski. We wrześniu 2020 roku został zwolniony po serii gorszych wyników. Zastąpił go Czesław Michniewicz. 

 

We wtorek o 13:00 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem nowego trenera Legii. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie