PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Piotr Michalski dziewiąty, Damian Żurek dziesiąty na 500 m

Piotr Michalski zajął dziewiąte miejsce w niedzielnym finale grupy A na dystansie 500 m.

Piotr Michalski zajął dziewiąte, a Damian Żurek dziesiąte miejsce w niedzielnym finale grupy A na dystansie 500 m w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim w Calgary. Na 1500 m Natalia Czerwonka była szesnasta, a Karolina Bosiek dwudziesta.

Michalski osiągnął czas 34,29, zaś Żurek 34,30 (rekord życiowy). Najlepszy okazał się Rosjanin Wiktor Musztakow - 33,90, co jest rekordem toru. Piętnasty był Marek Kania - 34,51 (rekord życiowy).

Natomiast w grupie B na tym dystansie Artur Nogal zajął 18. miejsce - 35,18.

W rywalizacji na dystansie 1000 m w grupie A Damian Żurek był szesnasty z czasem 1.08,19. Najlepszy okazał się Chińczyk Ning Zhongyan - 1.06,66.

Na 1500 m kobiet zwyciężyła słynna Amerykanka Brittany Bowe - 1.52,05. Czas Czerwonki to 1.54,86, a Bosiek - 1.57,00.

W wyścigu drużynowym w słabszej grupie B Polacy - w składzie Szymon Pałka, Marcin Bachanek, Artur Janicki - zajęli w niedzielę trzecie miejsce.

Trwająca od piątku rywalizacja w Kanadzie to ostatni etap kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Pekinie.