Pekin 2022: Pracownicy będą szczepieni po raz trzeci

Zimowe
Pekin 2022: Pracownicy będą szczepieni po raz trzeci
fot. PAP

Osoby pracujące przy organizacji zimowych igrzysk i paraolimpiady w Pekinie, a także te zatrudnione w trakcie obydwu imprez zostaną zaszczepione trzecią dawką - poinformowali organizatorzy, prezentując zasady opracowane w związku z pandemią COVID-19.

Szczepionka zostanie podana co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem igrzysk, których otwarcie zaplanowano na 4 lutego. Zasada ponownego szczepienia obejmie wszystkie osoby kwalifikujące się do niego, zgodnie ze zdrowotnymi wytycznymi obowiązującymi w Chinach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzyni olimpijska w saneczkarstwie Natalie Geisenberger zastanawia się nad startem

 

Wymóg przyjęcia trzykrotnej dawki nie będzie natomiast obligatoryjny dla sportowców, trenerów i dziennikarzy, zarówno krajowych, jak i przyjezdnych, którzy zostaną włączeni do systemu tzw. „zamkniętej pętli”.

 

Przyjezdnych będą obowiązywać zasady szczepień właściwe dla ich krajów, ale w Chinach wymagane będzie otrzymanie dwóch kodów QR poświadczających brak zakażenia koronawirusem.

 

Jeden zielony (Green Health) będzie potwierdzeniem stanu zdrowia po przesłaniu przez każdego uczestnika dowodu, tj. dwóch negatywnych testów PCR wykonanych w ciągu 96 godzin przed wylotem do Chin. Drugi (Health Declaration QR) wygenerowany zostanie po wypełnieniu przez internet formularza zdrowotnego maksymalnie 24 godziny przed podróżą do Pekinu.

 

Za złamanie zasad obowiązujących w zamkniętej "pętli" olimpijskiej przewidziano gradację kar dla wszystkich uczestników, począwszy od ostrzeżenia, a skończywszy na wykluczeniu z zawodów - sportowców i trenerów lub pozbawieniu akredytacji - dziennikarzy oraz każdego z pracowników.

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie