PKO BP Ekstraklasa: Radomiak zremisował z Piastem

Radomiak Radom zremisował z Piastem Gliwice 2:2 w zaległym spotkaniu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, lecz nie zdołali zainkasować trzech punktów.

W pierwszej połowie Radomiak nie przypominał drużyny, która trzy dni wcześniej pokonała lidera tabeli Lecha Poznań. "Zieloni" grali ospale, nieskutecznie, zbyt często ich poczynaniami rządził przypadek, ale też długo nic nie wskazywało, że na przerwę będzie schodzić przegrywając.

W 25. minucie prowadzenie dla gliwiczan uzyskał Michał Chrapek, który wykorzystał dośrodkowanie i z bliska wpakował piłkę do siatki. Radomiak ruszył do ataku, ale nie miał pomysłu na sforsowanie defensywy Piasta. W 40. minucie przypomniał o sobie Leandro, zdobywając wyrównującego gola. Jednak niespełna dwie minuty później Patryk Sokołowski strzelił drugą bramkę dla gości.

Druga połowa należała do Radomiaka. Gospodarza osiągnęli przewagę. Częściej atakowali, wypracowali kilka sytuacji bramkowych. Aktywny w tym meczu Leandro popisał się indywidualną akcją, po której zdobył wyrównującą bramkę. W końcówce radomianie przycisnęli, ale klarownych sytuacji już nie mieli.

Skończyło się 2:2, czym beniaminek przedłużył do 10 serię meczów bez porażki; ostatniej doznał 25 września w Mielcu ze Stalą (0:1). Później najpierw trzykrotnie zremisował, następnie wygrał sześć kolejnych spotkań i teraz ponownie podzielił się punktami.

Radomiak Radom - Piast Gliwice 2:2 (1:2)

Bramki: Leandro 38, 50 - Chrabek 25, Sokołowski 40.

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leandro, Michał Kaput, Filipe Nascimento (46. Thabo Cele), Luis Machado (46. Mario Rondon) - Karol Angielski (90. Dominik Sokół), Maurides (73. Meik Karwot).

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Alexandros Katranis (71. Jakub Holubek) - Damian Kądzior (89. Michael Ameyaw), Michał Chrapek (84. Tom Hateley), Patryk Sokołowski, Patryk Lipski - Kristopher Vida (72. Arkadiusz Pyrka), Alberto Toril.

Żółte kartki: Damian Jakubik - Kristopher Vida, Damian Kądzior.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Mecz bez udziału publiczności.