PZPN i Ekstraklasa SA potępiają akty przemocy i agresji

Piłka nożna
PZPN i Ekstraklasa SA potępiają akty przemocy i agresji
fot. PAP
PZPN wydal oświadczenie ws. aktów przemocy i agresji względem piłkarzy

W wydanym we wtorek oświadczeniu Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ekstraklasa SA wyrażają sprzeciw wobec jakichkolwiek form przemocy i agresji, w tym fizycznej i słownej, stosowanej wobec zawodników, trenerów, sędziów oraz innych uczestników rywalizacji sportowej.

"Zaistniałe incydenty wymagają pełnego wyjaśnienia przez właściwe organy publiczne we współpracy ze środowiskiem piłkarskim. Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ekstraklasa SA będą wspierać starania na rzecz zapobiegnięcia podobnym zdarzeniom w przyszłości. Piłka nożna musi być wolna od jakichkolwiek aktów przemocy i agresji" - napisano.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kulisy ataku na piłkarzy Legii Warszawa. "Z okolicznych pól i rowów wyszła grupa osób..."

 

Oświadczenie jest pokłosiem niedzielnych wydarzeń wokół piłkarzy mistrza kraju Legii. Warszawskim klubem wstrząsnęła sprawa ataku kibiców na zawodników wracających z przegranego meczu z Wisłą Płock (0:1). Klub przekazał, że doszło do incydentu z udziałem agresywnie zachowującej się grupy osób, choć autokar z piłkarzami wracał do ośrodka treningowego w eskorcie policji.

 

"Mimo tych zabezpieczeń doszło do chwilowego zatrzymania pojazdu, a następnie wejścia kilku osób do autokaru i przejawów agresji wobec piłkarzy" - napisano w komunikacie.

 

Dodano, że Legia współpracuje z policją w celu pełnego wyjaśnienia wydarzenia i podkreślono, że "z całą mocą potępiamy wszelkie formy agresji, na którą nie może być miejsca w sporcie niezależnie od poziomu emocji".

 

Nieoficjalnie wiadomo, że kilku zawodników zostało uderzonych przez agresywnych napastników.

 

W poniedziałek Legia ogłosiła, że Aleksandar Vukovic do końca sezonu będzie trenerem drużyny mistrza Polski. Zastąpił Marka Gołębiewskiego. Legia zamyka tabelę 16-zespołowej ekstraklasy

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie