Kolejne zatrzymania w związku z pobiciem ochroniarzy na meczu w Radomiu

Piłka nożna
Kolejne zatrzymania w związku z pobiciem ochroniarzy na meczu w Radomiu
fot. PAP/Piotr Polak
Do incydentu doszło podczas meczu PKO BP Ekstraklasy Radomiak - Lech.

Kolejnych dwóch pseudokibiców zostało zatrzymanych w związku z pobiciem pracowników ochrony podczas sobotniego meczu piłkarskiego w Radomiu. W sumie do tej pory postawiono zarzuty 8 osobom, z czego 6 aresztowano.

– W środę miejscowy sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące 26-letniego mężczyzny. Z kolei w stosunku do innego 22-latka sąd zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego w wysokości 5 tys. zł –  poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska.

 

Zobacz także: Pseudokibice pobili ochroniarzy! Jest decyzja o tymczasowym aresztowaniu

 

Wszyscy zatrzymani usłyszeli po dwa zarzuty. Pierwszy ma związek z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych i dotyczy zakłócenia imprezy sportowej poprzez wdarcie się na teren stadionu. Drugi dotyczy udziału w pobiciu trzech członków służby porządkowej, co zostało zakwalifikowane jako występek o charakterze chuligańskim.

 

W sumie sześciu mężczyzn trafiło do aresztu, a dwóch ma dozory policyjne i poręczenia majątkowe.

 

Podczas sobotniego meczu w Radomiu między Radomiakiem Radom a Lechem Poznań pracownicy ochrony interweniowali w związku z banerem, który pseudokibice wywiesili na trybunach. Znajdował się na nim wulgarny napis odnoszący się do prezydenta miasta Radosława Witkowskiego.

 

Gdy ochroniarze próbowali zdjąć transparent, zostali zaatakowani. Trzech z nich w wyniku pobicia potrzebowało pomocy lekarskiej, zostali przewiezieni do szpitala.

 

– Jeden z pokrzywdzonych doznał urazu głowy, drugi złamania mnogiego podudzia, a trzeci – złamania kości ramiennej – przekazała rzeczniczka. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie