Niezwykła wizyta w Watykanie! Zlatan Ibrahimović spotkał się z papieżem Franciszkiem

Piłka nożna
Niezwykła wizyta w Watykanie! Zlatan Ibrahimović spotkał się z papieżem Franciszkiem
fot. PAP/EPA
Napastnik piłkarskiej reprezentacji Szwecji i AC Milan - Zlatan Ibrahimović.

Napastnik piłkarskiej reprezentacji Szwecji i AC Milan - Zlatan Ibrahimović spotkał się na audiencji z papieżem Franciszkiem, od którego otrzymał esej o sporcie, a jemu wręczył koszulkę klubu oraz egzemplarz swojej najnowszej książki pod tytułem „Adrenalina” z autografem.

Wydana w grudniu książka napisana została we współpracy z dziennikarzem Luigi Garlando i jest - jak podał szwedzki wydawca - rodzajem dziennika 40-letniego piłkarza. W książce opisane są dotychczas nieznane historie z jego życia, rozliczenia się z przeszłością i plany na przyszłość.

 

ZOBACZ TAKŻE: Aubameyang stracił funkcję kapitana Arsenalu 

 

Prezent dla Szweda, uczestnika mistrzostw świata 2002, 2006, mistrzostw Europy 2004, 2008, 2012 i 2016, to napisany przez Franciszka esej pod tytułem „Sport według papieża Franciszka”, który według szwedzkiego dziennika „Aftonbladet” podczas spotkania w Watykanie przypomniał piłkarzowi, że „sport jest przekazem o człowieczeństwie i jego wielkości”.

 

 

Ibrahimovic w reprezentacji Szwecji rozegrał dotychczas 120 meczów, w których zdobył 62 bramki. Zrezygnował z gry w drużynie narodowej po mistrzostwach Europy w 2016 roku, lecz wrócił po kilku latach.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie