Bundesliga: Rekord Roberta Lewandowskiego! Bayern rozbił Wolfsburg

Robert Lewandowski pobił kolejny rekord.

Robert Lewandowski pobił kolejny rekord, a jego Bayern Monachium rozbił 4:0 Wolfsburg w piątkowym meczu Bundesligi. Polak ustalił wynik spotkania, strzelając swoją 43. bramkę w roku kalendarzowym, jeśli chodzi o rozgrywki niemieckiej ekstraklasy.

Bayern szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Thomasa Mullera. Do przerwy mistrzowie Niemiec nie zdołali podwyższyć prowadzenia, ale na dobre rozkręcili się w drugiej połowie. Gole strzelali kolejno Dayot Upamecano, Leroy Sane i Lewandowski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 i Bayern umocnił się na prowadzeniu w Bundeslidze.

Dla Lewandowskiego był to 43. gol w tym roku w Bundeslidze. Pobił tym samym legendarny rekord Gerda Mullera. Imponująco wygląda również dorobek Lewandowskiego, jeśli chodzi o liczbę goli we wszystkich rozgrywkach w 2021 roku - 69 trafień.

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 4:0 (1:0)
Bramki: Muller 7, Upamecano 57, Sane 59, Lewandowski 88