Paulo Sousa szuka pracy? W piątek spotkanie

Piłka nożna
Paulo Sousa szuka pracy? W piątek spotkanie
Fot. PAP
Paulo Sousa

"Globo Esporte" ujawniło, że selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa ma odbyć spotkanie z szefami klubu Flamengo Rio de Janeiro. Portugalczyk jest jednym z trzech głównych kandydatów na stanowiska trenera brazylijskiego zespołu.

Niezwykle ciekawe wieści płyną do nas z Brazylii, gdzie jak donosi "Globo Esporte" ciekawą ofertę pracy dostał selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa. Zdaniem portalu Portugalczyk jest w stałym kontakcie z szefami Flamengo Rio de Janeiro, gdzie miałby objąć stanowisko trenera, a do spotkania obu stron ma dojść już w piątek w Lizbonie.

 

Portugalski trener nie jest jedynym kandydatem na to stanowisko. Wśród potencjalnych szkoleniowców, którzy mogliby objąć Flamengo jest Carlos Carvalhal oraz Paulo Fonseca. Pierwszy z nich prowadzi Sporting Braga, z kolei Foncesa nie pracuje obecnie w żadnym klubie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cezary Kulesza i Paulo Sousa spotkali się w Warszawie. "Wszystko zostało wyjaśnione"

 

Negocjacje z brazylijskim klubem prowadzone przez Sousę mogą być intrygujące, zwłaszcza że Portugalczyk spotkał się niedawno z prezesem PZPN - Cezarym Kuleszą, a samo spotkanie miało przebiegać w przyjaznej atmosferze. Selekcjoner reprezentacji Polski ma przed sobą co najmniej jeszcze jedno zadanie w biało-czerwonych barwach jakim jest awans na mistrzostwa świata.

 

Reprezentacja Polski już w marcu zmierzy się z Rosją i ewentualnie kolejnym przeciwnikiem z pary Szwecja/Czechy w ramach barażu o awans na katarski mundial. Oby poszukiwania pracy nie sygnalizowały braku wiary Portugalczyka w aktualny projekt pracy z kadrą.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie