PKO BP Ekstraklasa: Wisła Kraków rozbiła Bruk-Bet Termalikę

Wisła Kraków rozbiła Bruk-Bet Termalikę.

Wisła Kraków pokonała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza w piątkowym meczu PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze triumfowali 3:0.

Przeciwko Wiśle Bruk-Bet prowadził tymczasowy trener Waldemar Piątek, który zastąpił zwolnionego w poniedziałek Mariusza Lewandowskiego.

Gospodarze od początku uzyskali przewagę, ale jej efektem były tylko rzuty rożne, po których nie udało się stworzyć zagrożenia. Dopiero w 18. minucie Michal Skvarka otrzymał dobre prostopadłe podanie, wbiegł w pole karne, lecz zamiast strzelać – zdecydował się jeszcze zagrywać do Stefana Savica, lecz zrobił to niedokładnie.

W odpowiedzi w sytuacji sam na sam z Mikołajem Biegańskim znalazł się Muris Mesanovic. Górą w tym pojedynku był bramkarz Wisły, który chwilę później znowu uprzedził napastnika Bruk-Betu.

W 24. minucie było już 1:0 dla "Białej Gwiazdy". Aschraf El Mahdioui zdecydował się na strzał z ponad 25 metrów I umieścił piłkę w górnym rogu bramki Tomasza Loski.

Wiślacy wciąż atakowali. Yaw Yeboah nie trafił w bramkę w dobrej sytuacji. Potem Jan Kliment nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Loską.

W 44. minucie bramkarz Bruk-Betu nie popisał się, gdy przepuścił niezbyt mocny strzał Yeboaha z około 14 metrów i gospodarze zeszli na przerwę prowadząc 2:0.

Loska zrehabilitował się tuż po przerwie, gdy obronił strzał Yeboaha z kilku metrów. Za moment nic już nie uratowało gości przed stratą bramki. Savic dośrodkował z lewego skrzydła, Loska odbił wprawdzie piłkę, ale ta trafiła pod nogi Skvarki. Słowak nie zmarnował szansy. To był jego drugi gol w tym sezonie.

To w zasadzie przesądziło o losach tego meczu. Goście stracili wiarę w odrobienie strat. Starali się atakować, ale robili to wolno, schematycznie.

Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Aschraf El Mahdioui (24), 2:0 Yaw Yeboah (44), 3:0 Michal Skvarka (47).

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański – Konrad Gruszkowski, Serafin Szota, Maciej Sadlok, Matej Hanousek - Yaw Yeboah (74. Piotr Strzyński), Aschraf El Mahdioui, Patryk Plewka, Michal Skvarka (86. Nikola Kuveljic), Stefan Savic (74. Dor Hugi) – Jan Kliment (64. Felico Brown Forbes).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska - Mateusz Grzybek, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew (74. Filip Modelski), Marcin Wasielewski (86. Marcin Grabowski) - Vlastimir Jovanovic (46. Martin Zeman), Piotr Wlazło - Bartłomiej Kukułowicz (46. Kacper Śpiewak), Samuel Stefanik, Michal Hubinek - Muris Mesanovic (90+1. Ernet Terpiłowski).

Żółte kartki – Wisła Kraków: Jan Kliment, Serafin Szota; Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Vlastimir Jovanovic, Artem Putiwcew.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 9007.