PŚ w biathlonie: Johannes Thingnes Boe najlepszy w sprincie

Johannes Thingnes Boe wygrał we francuskim Annecy sprint na 10 km zaliczany do Pucharu Świata w biathlonie.

Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał we francuskim Annecy sprint na 10 km zaliczany do Pucharu Świata w biathlonie. Drugi był Rosjani Eduard Łatypow, a trzeci Norweg Filip Fjeld Andersen. Polacy zaprezentowali się bardzo słabo. Najlepszy z nich Grzegorz Guzik był 95.

Mający nieco słabszy początek sezonu Thingnes Boe w Annecy przypomniał, że będzie jednym z faworytów igrzysk w Pekinie. W piątek nie musiał pokonywać rundy karnej i o 7,2 s wyprzedził również bezbłędnego na strzelnicy Łatypowa. Trzeci Andersen po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów PŚ.

Polacy bardzo słabo pobiegli. Guzik dodatkowo popełnił aż trzy błędy na strzelnicy i chociaż stracił ponad trzy minuty do zwycięzcy był i tak najlepszy z biało-czerwonych. Przemysław Pancerz z jedną karną rundą był 102., Wojciech Skorusa z dwoma zajął ostatnie 109. miejsce, a Wojciech Filip nie ukończył.

W sobotę odbędą się biegi na dochodzenie. Z reprezentantów Polski wystąpi w nim tylko 35. w czwartkowym sprincie Monika Hojnisz-Staręga. Na niedzielę zaplanowano rywalizację ze startu wspólnego.