Bundesliga: Borussia Dortmund zakończyła rok porażką

Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Herthą Berlin 2:3 w 17. kolejce ekstraklasy piłkarskiej Niemiec. Na półmetku rozgrywek dortmundczycy zajmują drugie miejsce, ale tracą już dziewięć punktów do Bayernu Monachium.

Berlińczycy zdobyli trzy bramki między 51. a 67. minutą. Najpierw wyrównał stan meczu Algierczyk Ishak Belfodil, a następnie dwa razy do siatki trafił Marco Richter. Goście prowadzili do przerwy po golu Juliana Brandta. Wynik spotkania ustalił w 83. minucie Steffen Tigges.

Krzysztof Piątek i Dennis Jastrzembski oglądali mecz z ławki rezerwowych Herthy.

Dzień wcześniej Bayern pokonał u siebie VfL Wolfsburg 4:0. Jedną bramkę zdobył Robert Lewandowski i pobił jeszcze jeden rekord, kończąc rok z dorobkiem 43 goli w Bundeslidze. O jednego mniej strzelił nieżyjący już Gerd Mueller w 1972 roku. W maju "Lewy" poprawił inny wyczyn słynnego "Bombardiera", zdobywając koronę króla strzelców sezonu 2020/21 z rekordową liczbą 41 bramek.

Polak ma ochotę na siódmą koronę. Prowadzi w klasyfikacji strzelców z dorobkiem 19 bramek, a drugi Czech Patrik Schick z Bayeru Leverkusen ma ich 16.

W tabeli Bayern wyprzedza o dziewięć punktów Borussię oraz o 15 Bayer, który w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z SC Freiburg.