Patrycja Stanek trzecia w supersprincie w Pucharze IBU juniorów

Biathlonistka Patrycja Stanek zajęła trzecie miejsce w supersprincie w Pucharze IBU juniorów w Val Martello.

Biathlonistka Patrycja Stanek zajęła trzecie miejsce w supersprincie w Pucharze IBU juniorów w Val Martello (Włochy). Zwyciężyła Niemka Johanna Puff, a druga była Włoszka Sara Scattolo.

Puff uzyskała czas 24.56,4 i wyprzedziła rywalki z Włoch i Polski o 2,8 i 3,8 s.

Wcześniej Stanek i Marcin Zawół wygrali rywalizację par mieszanych (supermikst). Biało-czerwoni triumfowali we Włoszech także w sztafecie męskiej 4x7,5 km (Zawół, Guńka, Konrad Badacz), a Jan Guńka był najlepszy w sprincie na 10 km.

To kolejne sukcesy młodych biathlonistów w ostatnich miesiącach. Guńka, Zawół i Badacz zwyciężyli także w marcu br. w mistrzostwach świata juniorów w sztafecie 3x7,5 km. Ponadto Zawół to srebrny, a Guńka - brązowy medalista tej imprezy, odpowiednio, w biegu na dochodzenie i sprincie.

Z kolei w styczniu ubiegłego roku Zawół triumfował w sprincie podczas młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Lozannie.