PŚ w saneczkarstwie: 16. miejsce Polaków w Innsbrucku

PŚ w saneczkarstwie: 16. miejsce Polaków.

Reprezentanci gospodarzy Thomas Steu i Lorenz Koller triumfowali w rywalizacji dwójek w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie w austriackim Innsbrucku. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 16. miejsce.

Steu i Koller osiągnęli rezultat 1.19,281. Wyprzedzili o 0,022 Łotyszy Andrisa Sicsa i Jurisa Sicsa oraz o 0,171 Włochów Emanuela Riedera i Simona Kainzwaldnera.

Na półmetku prowadzili bracia Sics, ale w drugim ślizgu przegrali z zawodnikami z Austrii.

Plasujący się na trzeciej pozycji Włosi Ivan Nagler i Fabian Malleier w finałowym przejeździe uzyskali 10. wynik i ostatecznie zajęli szóstą lokatę.

Chmielewski i Kowalewski, którzy w tym sezonie trzykrotnie kończyli rywalizację na dziewiątym miejscu, tym razem sklasyfikowani zostali na 16. Stracili do zwycięzców 0,682.

W klasyfikacji PŚ, po sześciu z 13 zawodów, prowadzi rodzeństwo Sics 480 punktów, przed Niemcami Tonim Eggertem i Saschą Beneckenem 406 oraz Rosjanami Andriejem Bogdanowem i Jurijem Prochorowem 349. Polacy na 13. miejscu - 197 pkt.