Rekordowa liczba zakażeń w angielskim rugby

Inne
Rekordowa liczba zakażeń w angielskim rugby
fot. PAP/EPA
Przez Covid-19 odwołano połowę zaplanowanych na weekend meczów piłkarskiej Premier League, a ekstraklasa rugby poinformowała o rekordowej liczbie zakażeń.

Lawinowy wzrost zachorowań na Covid-19 w Anglii odbija się na rozgrywkach sportowych. Z tego powodu odwołano połowę zaplanowanych na weekend meczów piłkarskiej Premier League, a ekstraklasa rugby poinformowała o rekordowej liczbie zakażeń.

Ekstraklasa rugby podała, że w ostatnim tygodniu wykryto aż 47 przypadków zakażeń wśród zawodników i siedem wśród członków zespołów. To prawie dwa razy więcej niż od początku września do 9 grudnia. Z tego powodu odwołano już wszystkie zaplanowane na ten weekend mecze rozgrywek pucharowych pomiędzy zespołami z Wielkiej Brytanii i Francji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Historia polskiego zawodnika rugby urodzonego w Namibii. "Nie chcę palić mostów za sobą"

 

Z powodu coraz większej liczby zakażeń odwołano połowę z zaplanowanych na sobotę i niedzielę spotkań piłkarskiej ekstraklasy w Anglii. Jak poinformowała Premier League, w tym tygodniu wykryto 42 przypadków zakażenia graczy i członków zespołów.

 

Zgodnie z danymi z połowy października 68 proc. piłkarzy w Premier League było zaszczepionych przeciwko Covid-19 dwiema dawkami, a 81 proc. co najmniej jedną.

 

Dla porównania we włoskiej Serie A dwie dawki szczepionki przyjęło 98 proc. graczy. We Włoszech ostatnio były pojedyncze przypadki zakażeń, ale nie powodowały konieczności przekładania meczów. O tym, że warto się szczepić przekonują znani piłkarze. Na początku grudnia słynny obrońca Juventusu Turyn i reprezentacji kraju Giorgio Chiellini napisał na Twitterze: "Odegrajmy wszyscy naszą rolę i zaszczepmy się, by chronić siebie i najbardziej zagrożonych ludzi”.

 

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie