MŚ w badmintonie: Dwa tytuły dla Japończyków

W singlu kobiet zwyciężyła Japonka Akane Yamaguchi.

Japońscy badmintoniści zdobyli dwa złote medale mistrzostw świata, które w niedzielę zakończyły się w hiszpańskiej Huelvie. We wszystkich pięciu konkurencjach triumfowali Azjaci. Polskę reprezentował tylko Michał Rogalski.

W singlu kobiet zwyciężyła Japonka Akane Yamaguchi, a w deblu mężczyzn jej rodacy Takuro Hoki i Yugo Kobayashi.

W pozostałych finałach wygrywali: singiel mężczyzn - Kean Yew Loh (Singapur), debel kobiet - Chen Qingchen i Jia Yifan (Chiny), mikst - Taerattanachai Sapsiree i Dechapol Puavaranukroh (Tajlandia).

Zawodnicy z Azji zdominowali czempionat globu. Z Europy na najniższym stopniu podium stanęli Duńczycy: Anders Antonsen w grze pojedynczej oraz Kim Astrup i Anders Skaarup Rasmussen w podwójnej.

Medale zdobyli reprezentanci 10 krajów.

Jedynym Polakiem grającym w Hiszpanii był Rogalski. W pierwszej rundzie MŚ wygrał walkowerem z najwyżej rozstawionym Kento Momotą. Japończyk zwyciężył w czempionacie globu w 2018 oraz 2019 roku. Natomiast w 1/16 finału przegrał z Kevinem Cordonem 0:2 (14:21, 19:21). Gwatemalczyk zajął czwarte miejsce w igrzyskach olimpijskich w Tokio.