PŚ w biathlonie: Jacquelin nowym liderem cyklu

Emilien Jacquelin wygrał w Annecy bieg ze startu wspólnego na 15 km.

Francuz Emilien Jacquelin wygrał w Annecy bieg ze startu wspólnego na 15 km i został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie. Drugie miejsce zajął dotychczas prowadzący w cyklu jego rodak Quentin Fillon Maillet.

Jacquelin po ostatnim strzelaniu pewnie prowadził w biegu i spokojnym tempem dotarł do mety, zachowując 3,5 s przewagi nad Fillonem Maillet. Zwycięzca spudłował raz, jego rodak - dwukrotnie. Trzecie miejsce zajął Norweg Tarjei Boe - 10,3 s straty i również jedno pudło.

W klasyfikacji generalnej Jacquelin zgromadził 371 pkt i Fillona Maillet wyprzedza zaledwie o dwa. Na trzecim miejscu jest piąty w niedzielę Norweg Vetle Sjaastad Christiansen - 347 pkt.

Do biegu ze startu wspólnego, w którym startuje 30 czołowych biathlonistów, nie zakwalifikował się żaden z Polaków.

Była to ostatnia konkurencja PŚ w tym roku. Kolejna runda cyklu zaplanowana jest na 6-9 stycznia w niemieckim Oberhofie.