PŚ w biegach: Polacy poza finałami drużynowymi w sprincie

Weronika Kaleta i Monika Skinder (na zdjęciu) zajęły dziewiąte miejsce w sprincie w Pucharze Świata w biegach narciarskich w Dreźnie.

Reprezentanci Polski nie awansowali do finału drużynowej rywalizacji techniką dowolną w sprincie w Pucharze Świata w biegach narciarskich w Dreźnie.

W niedzielnych półfinałach - startowały w oddzielnych seriach - Weronika Kaleta i Monika Skinder zajęły dziewiąte miejsce, zaś Anna Berezecka i Karolina Kaleta 14. Zwyciężyły Amerykanki Jessica Diggins i Julia Kern 15.51,89 oraz Szwedki Jonna Sundling i Maja Dahlqvist 16.01,54.

Polki straciły, odpowiednio, 32,09 i 1.03,54.

W pierwszym biegu półfinałowym mężczyzn Maciej Staręga i Kamil Bury uplasowali się na 13. pozycji, ze stratą 17,07 do Norwegów Thomasa Hellanda Larsena i Evena Northuga 14.19,45.