PŚ w biegach: Zwycięstwa Szwedek i Norwegów w sprincie drużynowym

Reprezentantki Szwecji i reprezentanci Norwegii zwyciężyli w niedzielnej rywalizacji techniką dowolną w sprincie w Pucharze Świata w biegach narciarskich w Dreźnie.

Maja Dahlqvist i Jonna Sundling uzyskały czas 15.45,81 i wyprzedziły o 1,11 s Amerykanki Jessicę Diggins i Julię Kern oraz o 1,21 Słowenki Evę Urevc i Anamariję Lampic.

W finale mężczyzn za Thomasem Hellandem Larsenem i Evenem Northugiem (14.19,34) uplasowali się ich rodacy Sindre Bjoernestad Skar i Haavard Solaas Taugboel, a także Rosjanie Aleksander Bolszunow i Gleb Retiwych. Stracili 0,42 i 0,62.

Polacy odpadli w półfinałach, Weronika Kaleta i Monika Skinder zajęły dziewiąte miejsce, zaś Anna Berezecka i Karolina Kaleta 14. Z kolei Maciej Staręga i Kamil Bury uplasowali się na 13. pozycji.

Ostatecznie biało-czerwonych sklasyfikowano na miejscach: 18. Weronika Kaleta i Monika Skinder, 28. Anna Berezecka i Karolina Kaleta oraz 25. Maciej Staręga i Kamil Bury.

W klasyfikacji PŚ prowadzą Dahlqvist - 464 pkt i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo - 476. Za nimi są - odpowiednio - Szwedka Frida Karlsson 400 i Norweżka Therese Johaug 375 oraz Rosjanie Siergiej Ustiugow 315 i Bolszunow 282.

Izabela Marcisz jest 71. - 15, Skinder 97. - 2., natomiast Staręga 73. - 17., Dominik Bury 93. - 8.

Na czele Pucharu Świata w sprincie Dahlqvist - 457 pkt i Klaebo - 320. Staręga plasuje się na 36. pozycji (17 punktów), zaś Marcisz 47. (13) i Skinder 64. (2).