Audi dołączy do Formuły 1? Ich udział jest niemal pewny!

Moto
Audi dołączy do Formuły 1? Ich udział jest niemal pewny!
fot. PAP
Wszystko wskazuje na to, że wejście Audi do Formuły 1 jest już praktycznie pewne.

Wszystko wskazuje na to, że wejście Audi do Formuły 1 jest praktycznie pewne. Niemiecki gigant światu motoryzacji ma poinformować o swojej oficjalnej decyzji na początku przyszłego roku.

Od dobrych paru lat mówiło się już o dołączeniu niemieckiej marki samochodowej do Formuły 1. Do "królowej motosportu" miał dołączyć Volkswagen.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mohammed Ben Sulayem nowym prezesem Międzynarodowej Federacji Samochodowej

 

W toczących się na ten temat rozmowach udział brali przedstawicieli dwóch marek należących do tej właśnie grupy - Porsche oraz Audi. Portal racefans.net poinformował, że porozumienie zostało zawarte z drugą z wyżej wymienionych marek. Jej włodarze są ponoć bardzo zadowoleni ze zmian w silnikach zaakceptowanych już przez FIA.

 

 

Dziennikarze racefans.net dotarli do listu, który podpisali zarówno prezes, jak i członek zarządu Audi. W dokumencie przesłanym do szefa F1, Stefano Domenicaliego oraz prezydenta FIA, Jeana Todta napisano, że nowe przepisy są "uczciwym kompromisem dla obecnych producentów jednostek napędowych, jak i debiutantów". W związku z tym szefowie firmy odnieśli się do decyzji o porzuceniu przez F1 MGU-h od 2026 r.

MS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie