NHL: Siódme zwycięstwo z rzędu "Pingwinów"

Zawodnicy Pittsburgh Penguins wygrali z New Jersey Devils

Hokeiści Pittsburgh Penguins odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu w lidze NHL. W niedzielę pokonali na wyjeździe New Jersey Devils 3:2.

- Nie sądzę, żeby to był nasz najlepszy mecz, ale znaleźliśmy sposób na wygraną - przyznał trener Penguins Mike Sullivan.

Bramki dla "Pingwinów" uzyskali Danton Heinen, Teddy Blueger i Mike Matheson. W ostatnich siedmiu występach ten zespół stracił tylko 10 goli.

Natomiast dla Devils, którzy mają serię sześciu porażek, gole zdobyli Janne Kuokkanen i Nathan Bastian.

Bohaterem spotkania New York Islanders - Vegas Golden Knights (3:4 po karnych) był Shea Theodore z ekipy triumfatorów. Strzelił dwie bramki, w tym na 3:3 w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, a następnie przesądził o sukcesie "Złotych Rycerzy" w serii karnych.

Zespół z Las Vegas prowadził 2:1 w trzeciej tercji, ale między 55. a 58. minutą dwa trafienia dla "Wyspiarzy" zanotowali Kieffer Bellows i Jean-Gabriel Pageau. Później sprawy w swoje ręce wziął Theodore... Z kolei były bramkarz Islanders Robin Lehner obronił 29 strzałów gospodarzy. Ilja Sorokin z Islanders miał 31 udanych interwencji.

44-letni Zdeno Chara (Islanders) rozegrał 1631 mecz w NHL, co daje mu 11. miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Na czele jest Patrick Marleau 1779.

W pozostałych niedzielnych meczach Winnipeg Jets wygrali z St. Louis Blues 4:2, zaś Washington Capitals ulegli Los Angeles Kings 2:3.