PlusLiga: Przełamanie! Stal Nysa z pierwszym zwycięstwem

Stal Nysa wygrała pierwszy mecz w PlusLidze w sezonie 2021/2022.

LUK Lublin przegrał ze Stalą Nysa 0:3 (30:32, 22:25, 22:25) w meczu kończącym dwunastą kolejkę PlusLigi. Dla gości było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Lublinianie odnieśli pięć zwycięstw i zajmowali ósme miejsce w tabeli. Stal Nysa była ostatnia, bez zwycięstwa. Podopieczni trenera Daniela Plińskiego nie byli faworytami, jednak sprawili niespodziankę i odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Goście zagrali w dwóch pierwszych setach bardzo dobrą siatkówkę. Mieli przewagę w ataku. U gospodarzy praktycznie niewidoczny był Jakub Wachnik. W zespole gości dobrze prezentował się Wassim Ben Tara, który po dwóch setach miał zdobyte 16 punktów. Gospodarze lepiej prezentowali się w bloku, ale tracili w innych elementach.

Początek trzeciej partii należał do gospodarzy, którzy prowadzili 8:6. Ale podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza krótko cieszyli się przewagą. Goście odrobili straty i przejęli inicjatywę (11:12). W końcówce było 23:20, ale lublinianie nie poddawali się. Zdobyli dwa punkty, ale nie byli w stanie pokonać świetnie dysponowanych tego dnia zawodników Stali. Ich liderem był Ben Tara, który zdobył 23 pkt.

LUK Lublin - Stal Nysa 0:3 (30:32, 22:25, 22:25)

LUK Lublin: Jan Nowakowski, Jakub Wachnik, Bartosz Filipiak, Grzegorz Pająk, Konrad Stajer, Wojciech Włodarczyk - Dustin Watten (libero) - Szymon Gregorowicz (libero), Szymon Romać, Igor Gniecki, Mateusz Jóźwik

Stal Nysa: Maciej Zajder, Kamil Dębski, Marcin Komenda, Wassim Ben Tara, Moustapha M'Baye, Kamil Kwasowski - Kamil Dębiec (libero) - Patryk Szwaradzki, Nikołaj Panczew