Kto trenerem kadry siatkarzy? Pojawił się zaskakujący kandydat

Siatkówka
Kto trenerem kadry siatkarzy? Pojawił się zaskakujący kandydat
fot. Cyfrasport
Kto poprowadzi reprezentację Polski?

Kto zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski siatkarzy? – to pytanie, które od wielu tygodni zadają sobie kibice. PZPS nie ogłosił nazwisk czterech szkoleniowców, którzy pozostali w grze o to stanowisko. Taka sytuacja powoduje wiele domysłów i spekulacji na temat kandydatów.

Nikola Grbić, Marcelo Mendez, Lorenzo Bernardi i Plamen Konstantinow – tak według portalu sportowefakty.wp.pl wygląda lista kandydatów na ostatnim etapie rywalizacji o posadę selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy.

 

Zobacz także: PZPS wyłonił wąskie grono kandydatów na trenera reprezentacji siatkarzy oraz siatkarek

 

Grbić, Bernardi, Mendez oraz Andrea Gardini – o takiej czwórce mówiło się do niedawna, takie zestawienie kandydatów podawał "Przegląd Sportowy". W rozmowie z portalem sport.pl prezes PZPS Sebastian Świderski przyznał jednak, że jeden z wymienionych tu trenerów nie zgłosił się do konkursu. Chodzi prawdopodobnie o Gardiniego – szkoleniowca, który w poprzednim sezonie sięgnął z Jastrzębskim Węglem po mistrzostwo Polski.

 

Kto zamiast Gardiniego? Jak twierdzą Sportowe Fakty, jednym z kandydatów jest Plamen Konstantinow. Bułgar grał przed laty w Jastrzębskim Węglu (2005–06). Jako trener pracował z Ziraat Bankası Ankara (2010–11), Gazprom-Jugra Surgut (2011–12), Gubiernija Niżny Nowogród (2012–15) i Lokomotiw Nowosybirsk (od 2016). W latach 2014–18 był selekcjonerem reprezentacji Bułgarii.

 

Kto zostanie następcą Vitala Heynena? Kiedy poznamy nowego trenera reprezentacji Polski siatkarzy? W rozmowie ze sport.pl prezes Świderski przyznał, że chce, by nazwisko selekcjonera zostało ogłoszone najpóźniej 12 stycznia.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie