La Liga: Remis Sevilli z Barceloną

W zaległym meczu hiszpańskiej ekstraklasy zajmujący drugie miejsce piłkarze Sevilli zremisowali na własnym boisku z Barceloną 1:1. Od 65. minuty goście grali w przewadze liczebnej, ale nie potrafili jej wykorzystać.

Obie bramki padły w pierwszej połowie po rzutach rożnych: dla gospodarzy zdobył ją Argentyńczyk Papu Gomez, a wyrównał tuż przed przerwą Urugwajczyk Ronald Araujo.

W 65. minucie czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Francuz Jules Kounde. Od tego momentu lekką przewagę uzyskała "Barca", lecz nie przełożyło się to na wynik.

W tabeli prowadzi Real Madryt, który wyprzedza o pięć punktów Sevillę oraz o 10 drugą drużynę ze stolicy Andaluzji - Betis. Barcelona przesunęła się z ósmego na siódme miejsce i traci do "Królewskich" 15 punktów.