Mateusz Gamrot awansował do rankingu kategorii lekkiej UFC

Sporty walki
Mateusz Gamrot awansował do rankingu kategorii lekkiej UFC
Fot. Polsat Sport
Mateusz Gamrot awansował do rankingu kategorii lekkiej UFC

W minioną sobotę Mateusz Gamrot (20-1, 7 KO, 5 SUB) odniósł najcenniejsze zwycięstwo w dotychczasowej karierze. Na UFC Vegas 45 "Gamer" pokonał przez TKO w drugiej rundzie Diego Ferreirę (17-5, 3 KO, 7 SUB). Zwycięstwo sprawiło, że zawodnik z Kudowy-Zdroju został sklasyfikowany na 12. miejscu w rankingu kategorii lekkiej UFC.

Przed pojedynkiem było jasne, że wygrana pozwoli Gamrotowi awansować do czołowej piętnastki dywizji do 155 funtów. Przypomnijmy, że na 12. lokacie w rankingu plasował się właśnie Ferreira. Po zwycięstwie "Gamer" zajął miejsce Brazylijczyka. Ten z kolei po trzeciej porażce z rzędu spadł o trzy lokaty i obecnie zajmuje 15. pozycję. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Gamrot wyzwał do walki kolejnego rywala. To były pretendent do tytułu 

 

 

Tym samym 31-latek definitywnie dołączył do grona najlepszych zawodników wagi lekkiej w UFC. W rankingach poszczególnych dywizji klasyfikowanych jest 15 najlepszych przedstawicieli danej kategorii wagowej. Zdaniem wielu ekspertów i kibiców kategoria lekka w UFC jest jedną z najmocniej obsadzonych dywizji na świecie. Aktualnym mistrzem jest Charles Oliveira. 

 

2021 rok był bardzo udany dla Gamrota. Polak odniósł trzy cenne zwycięstwa w oktagonie UFC oraz umocnił swoją pozycję w organizacji. Dodajmy, że wszystkie trzy pojedynki zakończył przed czasem. W ostatnim występie pokonał Ferreirę przez TKO w drugiej rundzie. Reprezentant Brazylii zgłosił niezdolność do kontynuowania pojedynku po otrzymaniu ciosu kolanem w żebro. 

 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie