NHL: We wtorek rozpocznie się świąteczna przerwa

Zimowe
NHL: We wtorek rozpocznie się świąteczna przerwa
fot. PAP

W jedynym poniedziałkowym meczu hokejowej ligi NHL Dallas Stars pokonali u siebie Minnesota Wild 7:4. Inne spotkania przełożono ze względu na liczne przypadki infekcji COVID-19. Z tego też powodu władze rozgrywek zdecydowały o wydłużeniu świątecznej przerwy.

Łącznie w ostatnich dniach przełożono z powodu pandemii 49 meczów. NHL, w porozumieniu ze związkiem zawodowym hokeistów (NHLPA), postanowiła, że po wtorkowych spotkaniach rozpocznie się przerwa świąteczna, która potrwa do 27 grudnia. Pierwotnie miała się rozpocząć w piątek i potrwać do niedzieli.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ponad jedna czwarta zespołów NHL pauzuje z powodu COVID-19

 

Z powodu COVID-19 wszelkie aktywności u graczy zawiesiły: Columbus Blue Jackets, Montreal Canadiens, Detroit Red Wings, Toronto Maple Leafs, Colorado Avalanche, Florida Panthers, Calgary Flames, Nashville Predators i Boston Bruins.

 

Zmieniony terminarz może skutkować nieobecnością najlepszych zawodników świata na igrzyskach w Pekinie (4-20 lutego). NHL już wcześniej zapowiedziała, że cofnie zgodę na ich wyjazd, jeśli z powodu pandemii trzeba będzie odwołać wiele spotkań i wykorzystać olimpijski termin na nadrobienie zaległości.

MP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie