NHL: Wygrana Lightning w ostatnim meczu przed świąteczną przerwą

Hokeiści Tampa Bay Lightning wygrali na wyjeździe z Vegas Golden Knights 4:3 w ostatnim meczu przed świąteczną przerwą w lidze NHL. Na wtorek zaplanowanych było dziesięć spotkań, lecz odbyło się tylko jedno, a powodem pandemia koronawirusa.

Zespół Lightning objął prowadzenie w 7. minucie po bramce Gabriela Fortiera. W 10. wyrównał Mark Stone, a na początku drugiej tercji ten zawodnik zdobył drugiego gola dla Golden Knights. Później doznał kontuzji i musiał opuścić lodowisko.

Na 3:1 podwyższył Nicolas Roy w 29. minucie, ale goście zdołali wyrównać w 38.; Pierre-Edouard Bellemare i Anthony Cirelli trafili do siatki w odstępie 43 sekund.

O zwycięstwie drużyny z Florydy przesądził Steven Stamkos w 51. minucie.

"Błyskawice" triumfowały, mimo że na ławce zabrakło trenera Jona Coopera. Tuż przed meczem zapadła decyzja, że - zgodnie z protokołem dot. koronawirusa - nie może wziąć udziału w spotkaniu. Zastąpił go asystent Derek Lalonde.

Hokeiści z Las Vegas przegrali ostatni mecz - po pięciu zwycięstwach z rzędu - przed niemal tygodniową przerwą w rozgrywkach, mimo że to oni byli stroną atakującą i oddali aż 41 strzałów, przy zaledwie 19 przeciwników.

Pierwotnie planowano, że pauza w NHL rozpocznie się w czwartek, ale sytuacja związana z Covid-19 sprawiła, że coraz więcej meczów jest przekładanych lub odwoływanych. Kluby wrócą do gry w poniedziałek.