Liverpool i trzy londyńskie ekipy w półfinale EFL Cup

"The Reds" po rzutach karnych wyeliminowali Leicester City 5-4.

W środę do półfinału Pucharu Ligi w Anglii awansowali piłkarze Liverpoolu oraz dwóch londyńskich ekip - Chelsea i Tottenhamu Hotspur. Wcześniej awans uzyskał inny stołeczny zespół - Arsenal.

Najwięcej dramaturgii było w Liverpoolu, gdzie "The Reds" po rzutach karnych wyeliminowali Leicester City 5-4. W regulaminowym czasie gry padł remis 3:3.

Mecz świetnie zaczęły "Lisy", które do przerwy prowadziły 3:1 po dwóch golach Jamie'ego Vardy'ego i jednym Jamesa Maddisona. Dla gospodarzy trafił natomiast Alex Oxlade-Chamberlain.

Po przerwie dominował Liverpool i wyrównał za sprawą Portugalczyka Diogo Joty i Takumiego Minamino, który bramkę zdobył dopiero w piątej doliczonej przez sędziego minucie.

W serii rzutów karnych Japończyk się pomylił, ale w Leicester "jedenastek" nie wykorzystało dwóch piłkarzy - Luke Thomas i Ryan Bertrand.

Tottenham pokonał w derbach Londynu West Ham United 2:1, w składzie którego zabrakło Łukasza Fabiańskiego. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Dla "Kogutów" zdobyli je Steven Bergwijn i Lucas Moura, a dla "Młotów" Jarrod Bowen.

Chelsea natomiast na wyjeździe wygrała z Brentfordem 2:0. W 80. minucie do własnej siatki trafił Szwed Pontus Jansson, a w 85. rzut karny wykorzystał reprezentant Włoch Jorginho.

Arsenal we wtorek pokonał u siebie Southampton 5:1.

W dwumeczowych półfinałach (3 i 10 stycznia) Arsenal zagra z Liverpool, a Chelsea z Tottenhamem.

Finał zaplanowano na 27 lutego.

W latach 2018-21 Puchar Ligi padał łupem piłkarzy Manchesteru City. Obrońcy trofeum w 1/8 finału ulegli West Ham United po rzutach karnych.