Max Verstappen i Sifan Hassan najlepszymi sportowcami w Holandii

Inne
Max Verstappen i Sifan Hassan najlepszymi sportowcami w Holandii
fot. PAP/EPA
Mistrz świata Formuły 1 Max Verstappen i złota medalistka olimpijska z Tokio w biegach na 5000 i 10 000 m Sifan Hassan zostali wybrani najlepszymi sportowcami Holandii w 2021 roku.

Mistrz świata Formuły 1 Max Verstappen i złota medalistka olimpijska z Tokio w biegach na 5000 i 10 000 m Sifan Hassan zostali wybrani najlepszymi sportowcami Holandii w 2021 roku - poinformowały tamtejsze media.

Verstappen nie uczestniczył w środowej gali w Haarlemie, a nagrodę odebrał jego ojciec Jos.

 

Pierwszy holenderski mistrz świata Formuły 1 w krajowym plebiscycie wyprzedził kolarzy Nieka Kimmanna i Harrie Lavreysena, którzy w igrzyskach w Japonii wywalczyli złote medale - odpowiednio - w wyścigu BMX oraz sprincie w zawodach na torze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Max Verstappen: Teraz chcę odpocząć od toru

 

Natomiast pochodząca z Etiopii Hassan, po zwycięstwie w mistrzostwach świata na 5000 i 10 000 m, triumfowała także na tych dystansach na olimpijskiej bieżni w Tokio. Z kolei w biegu na 1500 m sięgnęła po brązowy medal.

 

Za lekkoatletką w holenderskiej ankiecie uplasowały się znakomite zawodniczki - startująca w short tracku Suzanne Schulting i Annemiek van Vleuten, specjalizująca się w kolarstwie.

 

Hassan przyjechała na ceremonię wręczenia nagród, ale w dniu gali okazało się, że ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Dlatego nie mogła wziąć udziału w uroczystości, która - jak podkreślono - miała skromną formę z uwagi na obecną sytuację dotyczącą Covid-19.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie