Premier League: W "Boxing Day" nie odbędą się dwa mecze

Piłka nożna
Premier League: W "Boxing Day" nie odbędą się dwa mecze
Fot. PAP/EPA
W "Boxing Day" w Premier League nie odbędą się dwa mecze

Mecze Liverpoolu z Leeds United Mateusza Klicha oraz Wolverhampton Wanderers z Watfordem, zaplanowane na niedzielę 26 grudnia, zostały przełożone ze względu na liczne przypadki infekcji COVID-19 - ogłosiła Premier League, zarządzająca angielską ekstraklasą piłkarską.

Jak poinformowano, prośby o rozegranie tych meczów 19. kolejki w innym terminie złożyły ekipy gości, czyli Leeds United i Watford.

 

"Premier League zdaje sobie sprawę, że decyzja o przełożeniu tych dwóch spotkań jest rozczarowująca dla kibiców. Ich frustracja w tym szczególnym czasie jest zrozumiała. (...) Niestety, decyzje o zmianie terminu muszą czasem zapadać w ostatniej chwili, bo bezpieczeństwo jest priorytetem" - napisano w oficjalnym komunikacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piątek coraz bliżej przenosin do nowego klubu

 

 

Z powodu ogniska COVID-19 Watford pauzował już w dwóch poprzednich kolejkach - nie zagrał ani z Burnley 15 grudnia, ani z Crystal Palace sześć dni później. Klub z Leeds nie miał dotychczas takich problemów, ale obecnie dysponuje zbyt małą liczbą piłkarzy, a do tego jego centrum treningowe zostało zamknięte.

 

Leeds poinformował na swojej stronie internetowej, że pozytywne wyniki testów na COVID-19 miało w czwartek pięciu kolejnych piłkarzy i członków sztabu. Nie podano jednak żadnych nazwisk ani całkowitej liczby zakażonych. Poza nimi grupa piłkarzy nie jest gotowa do gry z powodu kontuzji i innych kłopotów ze zdrowiem.

 

Rozgrywanie spotkań 26 grudnia, w tzw. "boxing day", to wieloletnia tradycja w Anglii. Na ten dzień w tym roku zaplanowano dziewięć spotkań, a to ostatnie, pomiędzy Newcastle United a Manchesterem United, ma zostać rozegrane w poniedziałek.

 

Po 18 kolejkach na czele tabeli jest broniący tytułu Manchester City, który ma trzy punkty przewagi nad Liverpoolem. Trzecie miejsce zajmuje Chelsea Londyn, która do lidera traci sześć "oczek".

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie