IMMAF sygnatariuszem kodeksu WADA

Sporty walki
IMMAF sygnatariuszem kodeksu WADA

Z dumą ogłaszamy, że organizacja International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF), do której należy Stowarzyszenie MMA Polska, stała się oficjalnie sygnatariuszem Kodeksu WADA (Światowej Agencji Antydopingowej).

Kodeks jest dokumentem harmonizującym przepisy w dziedzinie antydopingu w sporcie dla wszystkich dyscyplin sportu i wszystkich państw.
“Mam to! Po wielu latach MMA zostało w pełni uznane jako pełnoprawną dyscyplinę sportową przez jedną z trzech najważniejszych międzynarodowych instytucji na świecie. Jest to milowy krok dla całej dyscypliny na każdym kontynencie. Cieszę się bardzo, że Stowarzyszenie MMA Polska jest częścią właśnie IMMAF.” - Martin Lewandowski


Światowa Agencja Antydopingowa jest niezależną międzynarodową organizacją odpowiedzialną za wspieranie, koordynowanie i nadzorowanie walki z dopingiem w sporcie we wszystkich jego przejawach. Uzyskanie statusu sygnatariusza Kodeksu WADA jest kolejnym ważnym krokiem na drodze wejścia amatorskiego MMA do rodziny sportów olimpijskich.

 

ZOBACZ TAKŻE: Podsumowanie roku 2021: MMA


International Mixed Martial Arts Federation jest międzynarodową organizacją powstałą w roku 2012. Zajmuje się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. Jednym z głównych celów IMMAF jest wprowadzenie tej dyscypliny sportu na igrzyska olimpijskie. Do IMMAF zrzesza już ponad sto organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie