Piotr Szefer zdradza kulisy decyzji Paulo Sousy. "Zadzwonił, bo otrzymał lepszą ofertę"

Piłka nożna
Piotr Szefer zdradza kulisy decyzji Paulo Sousy. "Zadzwonił, bo otrzymał lepszą ofertę"
fot. Cyfrasport
Pracownik PZPN zdradza kulisy decyzji Paulo Sousy. "Zadzwonił, bo otrzymał lepszą ofertę"

W niedzielę niespodziewanie Sousa zadzwonił do Cezarego Kuleszy, mówiąc mu, że otrzymał lepszą ofertę z innego klubu, więc prosi o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Prezes stanowczo odmówił. Powiedział, że to nieodpowiedzialne zachowanie - stwierdził w rozmowie z Polsatem Sport dyrektor biura zarządu PZPN Piotr Szefer.

Od jakiegoś czasu media informowały o tym, że Paulo Sousa może opuścić reprezentację Polski. W niedzielę portugalskie media orzekły, że selekcjoner Biało-Czerwonych obejmie brazylijskie Flamengo. Sousa zadzwonił w tej sprawie do prezesa PZPN Cezarego Kuleszy w celu rozwiązania umowy za porozumieniem stron, jednak nie otrzymał na to zgody.

 

Zobacz także: Paulo Sousa odejdzie z reprezentacji Polski

 

Piotr Szefer, dyrektor biura zarządu PZPN, wypowiedział się w tej sprawie dla Polsatu Sport.

 

- Byliśmy przekonani o jego profesjonalizmie, więc wierzyliśmy, że to wszystko to tylko spekulacje medialnie. W niedzielę niespodziewanie Sousa zadzwonił do prezesa Cezarego Kuleszy, mówiąc mu, że otrzymał lepszą ofertę z innego klubu, więc prosi o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Biorąc pod uwagę okoliczności i moment, w którym się znajdujemy, prezes Kulesza stanowczo odmówił. Powiedział, że to zachowanie nieodpowiedzialne i niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami selekcjonera i nie może się na to zgodzić - stwierdził.

 

Skoro Sousa nie otrzymał zgody, to co go czeka w najbliższej przyszłości?

 

- Prezes Kulesza odmówił mu rozwiązania umowy za porozumieniem stron. To nie jest równoznaczne z tym, że będzie na siłę kazał mu prowadzić reprezentację Polski. Kontrakt nie przewiduje jednostronnego zerwania przez selekcjonera, natomiast z drugiej strony nie zawiera też mocnych obwarowań, które by go od tego powstrzymywały. Należy odwoływać się do przepisów FIFA, które przewidują odpowiedzialność odszkodowawczą i dyscyplinarną - dodał.


Szefer jest zdania, że Sousa kompletnie naruszył zaufanie, jakim obdarzył go PZPN.


- Jestem zawiedziony, gdyż polegałem na trenerze. Choć został wybrany przez poprzedniego prezesa Zbigniewa Bońka, to otrzymał od nas pełne zaufanie. Broniliśmy go i wspieraliśmy we wszystkim. Ta sytuacja powoduje, że to zaufanie zostało całkowicie zrujnowane. Trudno mówić o dalszej dobrej współpracy, aczkolwiek nie zgodzimy się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Z umów trzeba się wywiązywać - przyznał.

 

Kto więc może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?

 

- Jest zdecydowanie za wcześnie, by udzielać się w tej sprawie. Informacja Paulo Sousy pochodzi sprzed kilkudziesięciu minut. Poważnym wyzwaniem przed PZPN będzie teraz znalezienie odpowiedniego kandydata, który w kilka dni przygotuje reprezentację do najważniejszych meczów. Mówię "kilka", bo zgrupowanie rozpocznie się kilka dni przed spotkaniem z Rosją. Nowy trener będzie miał mało czasu, by poznać drużynę. Sousa stawia nas w bardzo niekorzystnej sytuacji - zakończył.

Przedstawiciel PZPN o zamieszaniu z Paulo Sousą:

Piotr Pawłat, jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie