Marek Papszun jednak nie zostanie trenerem Legii Warszawa?

Piłka nożna
Marek Papszun jednak nie zostanie trenerem Legii Warszawa?
fot. CyfraSport
Marek Papszun

Przed Legią Warszawa bardzo niespokojna przerwa zimowa, w której zapadają bardzo ważne decyzje dla przyszłości klubu z Łazienkowskiej. Jedna z nich jest taka, że nowym dyrektorem sportowym został Jacek Zieliński. Do jego kompetencji ma należeć wybór trenera Legii, dlatego niewykluczone, że klub z Warszawy wycofa się z pomysłu zatrudnienia Marka Papszuna jako szkoleniowca.

O zakusach Legii na Papszuna mówił pod koniec listopada prezes i właściciel Legii Dariusz Mioduski. Jego słowa mogliśmy przeczytać w rozmowie opublikowanej na oficjalnej stronie warszawskiego klubu.

 

- Mogę potwierdzić, że chcemy się porozumieć ze szkoleniowcem i jego sztabem. Jeśli nie będzie możliwe zatrudnienie go zimą, to jesteśmy gotowi poczekać do końca sezonu - twierdził Mioduski 25 listopada.

 

W ciągu miesiąca od słów prezesa Legii na ten temat zdążyło się już wypowiedzieć wiele osób ze świata piłki, łącznie z samym zainteresowanym. Papszun na pewno zamierza wypełnić kontrakt z Rakowem, który obowiązuje go do 30 czerwca 2022 roku. - Nic nie wskazuje, żeby było inaczej. Powtarzam to od momentu, gdy pojawiły się informacje o zainteresowaniu ze strony Legii. Obowiązuje mnie kontrakt w Rakowie - przyznał szkoleniowiec w rozmowie z Super Expressem.

27 grudnia w Legii nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora sportowego, a Radosława Kucharskiego zastąpił Jacek Zieliński. Ma on mieć szerokie kompetencje, o które został zapytany przez Romana Kołtonia w Prawdzie Futbolu. Czy według nowego dyrektora sportowego kwestia pracy Papszuna w Legii jest już przesądzona?

 

- Wybór trenera należy do moich kompetencji. Ja za ten wybór będę też odpowiedzialny. W związku z tą odpowiedzialnością muszę wiedzieć dużo o trenerach. Vuko znam, o trenerze Papszunie wiem, że to najlepszy trener w Ekstraklasie, może jeden z najlepszych. Widzę zalety, ale widzę też ryzyko związane z jego zatrudnieniem. Zawsze są plusy i minusy. Uważam, że to świetny kandydat, ale też chcę poznać ten temat dogłębnie, chcę wiedzieć dokąd zabrnęły te rozmowy - powiedział Zieliński w rozmowie z Kołtoniem.

 

- Rozmawiałem z Radkiem Kucharskim wczoraj wieczorem i on obiecał mi, że wprowadzi mnie w tę kwestię, ale również w planowane transfery, czyli kwestie najpilniejsze. Muszę wiedzieć, jaki jest status rozmów transferowych, jakich zawodników braliśmy pod uwagę.

 

Nowy dyrektor sportowy mistrza Polski obiecuje, że jak najszybciej spróbuje skontaktować się z samym Papszunem. - Umówiliśmy się, że po ogłoszeniu mojego nazwiska rozpocznę pracę i zdobywać więcej informacji - dodał.

 

Informacje o tym, że Zieliński został obdarzony wielkim zaufaniem przez Mioduskiego podał również Paweł Gołaszewski z tygodnika "Piłka Nożna". - Jacek Zieliński otrzymał pełnie władzy od Dariusza Mioduskiego. Nie musi z nikim konsultować swoich decyzji, to on będzie kapitanem tego okrętu. Zieliński zdecyduje, kto będzie nowym trenerem. Papszun? Będą rozmowy, ale nic pewnego - napisał na Twitterze.

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie