NHL: Kolejne mecze przełożone. Kluby ze zgodą na powiększenie kadr

Zimowe
NHL: Kolejne mecze przełożone. Kluby ze zgodą na powiększenie kadr
fot. PAP
Kolejne trzy spotkania hokejowej ligi NHL zostały przełożone z powodu pandemii COVID-19.

Kolejne trzy spotkania hokejowej ligi NHL zostały przełożone z powodu pandemii COVID-19, powiększając liczbę zaległości do 67 w tym sezonie. Kluby dostały zgodę na dołączenie do kadr po sześciu nowych zawodników, którzy będą mogli zastąpić chorych.

W terminie nie odbędzie się wtorkowe spotkanie Columbus Blue Jackets z Chicago Blackhawks, a także zaplanowane na środę potyczki Pittsburgh Penguins z Toronto Maple Leafs i Boston Bruins z Ottawa Senators.

 

W poniedziałek NHL wciąż pauzuje, choć pierwotnie miała wznowić rywalizację po przerwie świątecznej. Władze rozgrywek uznały, że klubom potrzebny jest dodatkowy czas na przygotowanie nowych zawodników do gry. Przerwa rozpoczęła się także wcześniej niż planowano.

 

ZOBACZ TAKŻE: Startuje Puchar Spenglera. Wszystkie mecze w Polsacie Sport

 

Do kadr dołączyli hokeiści drużyn rezerw, którzy będą trenować i podróżować z pierwszym zespołem, a także uczestniczyć w meczach, jeśli podstawowych graczy wyeliminuje koronawirus. Ten system ma obowiązywać do lutego.

 

Z powodu dużej liczby zaległych meczów NHL zapowiedziała już, że nie da zgody zawodnikom na wyjazd na igrzyska olimpijskie w Pekinie (4-20 lutego).

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie