Nieudana przygoda w Korei. Niedawna gwiazda PlusLigi ma już nowy klub

Siatkówka
Nieudana przygoda w Korei. Niedawna gwiazda PlusLigi ma już nowy klub
Ronald Jimenez w ataku

AS Cannes będzie kolejnym klubem w karierze niedawnej gwiazdy PlusLigi - Ronalda Jimeneza. Kolumbijczyk we wrześniu rozwiązał kontrakt z Cuprum Lubin i trafił do koreańskiego Hyundai Skywalkers, ale nie zagrzał tam zbyt długo miejsca i teraz przeniósł się do Francji.

Jimenez w poprzednim sezonie był gwiazdą Cuprum Lubin, został pięciokrotnie wybrany najlepszym siatkarzem meczu. Przez długi czas liderował w rankingu najlepiej punktujących zawodników w lidze. Łącznie zdobył 453 punkty i włodarzom miedziowego klubu zależało na zatrzymaniu go w Lubinie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Magiera: Siatkarski rok w pigułce. Euforia, marzenia, wściekłość i nadzieja...

 

W czerwcu 2021 roku ogłoszono przedłużenie kontraktu, ale jeszcze we wrześniu Kolumbijczyk zerwał umowę. Atakujący sam poprosił o rozwiązanie kontraktu, korzystając z prawa, przysługującego mu w ramach podpisanej umowy. Następnie związał się z nowym klubem - koreańskim Hyundai Skywalkers.

 

Koreańska przygoda Jimeneza nie trwała jednak długo. Debiut Kolumbijczyka miał miejsce dopiero 5 listopada, a ze względu na problemy kolumbijskiego atakującego ze zdrowiem, Koreańczycy zdecydowali się na ściągnięcie do klubu Brazylijczyka Felipe Bandero. Jimenez dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

 

Na oferty nie trzeba było długo czekać, bo po Jimeneza zgłosiło się AS Cannes VB. Francuski klub przeżywa obecnie spore problemy - zajmuje ostatnie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej z 5 punktami na koncie. Kolumbijczyk ma pomóc w wydźwignięciu się z kryzysu, podobnie jak nowy rozgrywający - Serb Aleksa Batak.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie