Puchar Francji: Olympique Lyon i Paris FC wykluczone z rozgrywek

Olympique Lyon i drugoligowy Paris FC zostały wykluczone z rozgrywek Pucharu Francji z powodu zamieszek, do których doszło podczas meczu tych drużyn w 1/32 finału - poinformowała tamtejsza federacja piłkarska.

W przerwie rozgrywanego 17 grudnia w Paryżu spotkania wybuchły walki między kibicami, które przeniosły się również na boisko. Gry już nie wznowiono. Do momentu przerwania meczu był remis 1:1.

Ponadto francuska federacja ukarała Olympique Lyon grzywną 52 tys., a Paris FC - 10 tys. euro. W wyniku tej decyzji do 1/16 finału Pucharu Francji automatycznie awansowała drużyna Nice.

Już wcześniej Olympique Lyon został ukarany odjęciem jednego punktu w rywalizacji ligowej za incydenty, które 21 listopada doprowadziły do przerwania meczu z Olympique Marsylia na własnym stadionie. Grę przerwano po tym, jak zawodnik gości Dimitri Payet został uderzony rzuconą z trybun pełną wody butelką, gdy szykował się do wykonania rzutu rożnego.