PZPN zwoła pilne posiedzenie zarządu. Kiedy poznamy nazwisko nowego selekcjonera?

Piłka nożna
PZPN zwoła pilne posiedzenie zarządu. Kiedy poznamy nazwisko nowego selekcjonera?
fot. Cyfrasport
Dalsze relacje Cezarego Kuleszy i Paulo Sousy raczej nie będą tak pozytywne...

Polski Związek Piłki Nożnej nie zamierza zasypiać gruszek w popiele w kontekście afery, jaką Paulo Sousa rozpętał drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia. W środę ma się bowiem odbyć pilne posiedzenie zarządu, na którym zostaną podjęte kluczowe decyzje w sprawie Portugalczyka. Niewykluczone również, że w jego trakcie zostanie wybrany nowy selekcjoner Biało-Czerwonych.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Paulo Sousa oznajmił Cezaremu Kuleszy, że chciałby przestać pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski i objąć posadę trenera Flamengo CR. I choć aktualny prezes PZPN nie zgodził się na zerwanie umowy za porozumieniem stron, to raczej trudno przypuszczać byśmy kiedykolwiek zobaczyli jeszcze Portugalczyka na ławce Biało-Czerwonych. Kulesza ocenił postawę selekcjonera jako skrajnie nieprofesjonalną i nie zgodził się na polubowne rozstanie, w związku z czym ten drugi będzie się musiał liczyć z wypłatą pokaźnego odszkodowania.

 

ZOBACZ TAKŻE: Boniek o zachowaniu Sousy. "Ręce opadają"

 

 

Według informacji podanej przez Mateusza Migę z TVP Sport, w środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie zarządu PZPN, na którym zostaną podjęte kluczowe decyzje w sprawie przyszłości Sousy. Dalsza współpraca z krnąbrnym Portugalczykiem jest raczej wykluczona, ponieważ zażenowanie jego postawą wyraziła już większość środowiska piłkarskiego w Polsce, wliczając w to nawet piłkarzy, z Robertem Lewandowskim na czele.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wymowna i mocna reakcja Roberta Lewandowskiego na decyzję Paulo Sousy

 

Na posiedzeniu spotykają się najważniejsi członkowie PZPN, wobec czego można przypuszczać, że zostanie na nim wybrany następca Sousy, którego pierwszym zadaniem będzie przygotowanie kadry do zaplanowanych na marzec meczów barażowych o udział w mistrzostwach świata.

 

Funkcję selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousa pełnił od stycznia 2021 roku. Wiele wskazuje na to, że jego ostatnim meczem z naszą kadrą była porażka z Węgrami 1:2 na PGE Narodowym, w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata.

 

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie