Piłka ręczna: Niespodziewana porażka reprezentacji Polski

Piłka ręczna
Patryk Rombel

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej od porażki rozpoczęła udział w turnieju 4 Nations Cup rozgrywanym w Ergo Arenie w Gdańsku. Podopieczni Patryka Rombla przegrali z wicemistrzem Afryki Tunezją 26:30. Polacy zagrali w mocno eksperymentalnym składzie.

W turnieju 4 Nations Cup udział biorą Polska, Tunezja, Japonia i Holandia. W dniach 28-30 grudnia reprezentację Polski i jej rywali gości Ergo Arena w Gdańsku. W pierwszym spotkaniu turnieju Japończycy pokonali Holandię 33:30 (16:16).

Mecz nie zaczął się najlepiej dla Polaków, którzy w czwartej minucie przegrywali 0:3. Trener Patryk Rombel od początku postawił na 20-letniego Piotra Jędraszczyka, który nie tylko był autorem pierwszego gola dla polskiej drużyny, ale też motorem napędowym większości akcji biało-czerwonych. Rozgrywający Piotrkowianina, który na początku grudnia rzucił aż trzynaście goli w starciu z Łomżą Vive Kielce, imponował techniką i już do przerwy miał na swoim koncie cztery zdobyte bramki.

Po słabym początku Polacy w 12. Minucie po golu Patryka Walczaka doprowadzili do pierwszego remisu (4:4), a chwilę później, po bramce Przemysława Krajewskiego, wyszli na pierwsze we wtorek prowadzenie. Cóż z tego, skoro między osiemnastą, a dwudziestą minutą biało-czerwoni stracili trzy gole i z remisu 7:7 zrobiło się 7:10. Wicemistrzowie Afryki z 2020 roku perfekcyjnie wykorzystywali grę w przewadze i do przerwy nie dali się już dogonić. Gdy drużyny schodziły do szatni po trzydziestu minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 12:14 i to tylko dlatego, że tuż przed końcową syreną gola zdobył Kamil Syprzak, bo przewaga rywali mogła być wyższa.

Niestety, marzenia o dobrym wyniku w premierowym meczu turnieju 4 Nations Cup skończyły się po kilku minutach drugiej połowy, którą Polacy rozpoczęli równie słabo, jak pierwszą. Biało-czerwoni mieli spore problemy w wyprowadzaniem kontr, jak i również zatrzymaniem Tunezyjczyków w obronie. Ledwie po siedmiu minutach drugiej części gry przewaga rywali urosła do pięciu goli. Ostatecznie Tunezja wygrała z Polską 30:26.

Turniej w Gdańsku to element przygotowań do ME 2022 w piłce ręcznej. Czempionat rozpocznie się 13 stycznia i potrwa do 30 stycznia. Polacy trafili do grupy D rozgrywającej swoje mecze w Bratysławie. Oprócz Słowaków gospodarzami turnieju są Węgrzy. Polska w fazie grupowej zmierzy się z Austrią, Białorusią i Niemcami.